В уряді досі не прорахували економічний ефект від відкриття ринку землі

Народний депутат Дунда офіційно попросив надати економічні розрахунки і очікувані соціально-економічні наслідки у разі ухвалення закону про ринок землі в Україні.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства за три місяці так і не спромоглося зробити хоч якісь розрахунки впливу на економіку України в разі ухвалення в другому читанні “земельного” законопроекту № 2178-10, який був прийнятий парламентом за основу 13 листопада.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УНІАН.

“Профільне міністерство, завданням якого є розвиток економіки та сільського господарства не вважає за потрібне займатись такими «дрібничками». Хоча скоріше за все — вони просто не можуть цього зробити, як виявили відверті “плівки” Гончарука”, — зауважує народний депутат.

Він нагадує, що вже декілька місяців в країні гостро стоїть питання — ринку землі бути чи не бути.

“Мені захотілось побачити дійсні цифри та розрахунки задекларованого на словах економічного ефекту (це ще і професійний інтерес фінансиста). На неодноразові прохання надати такі розрахунки від профільного міністра Тимофія Милованова були або тиша, або недолугі намагання змінити тему розмови.

Довелось піти офіційним шляхом та написати звернення з проханням надати обґрунтування у вигляді відповідних економічних розрахунків очікуваних соціально-економічних та правових наслідків застосування ЗУ «Про знесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». 

Отримав відповідь у вигляді показників без жодних розрахунків для законопроекту, знятого з розгляду”, — пише Дунда.

Він підкреслює, що навіть в умови обрахунків, які йому надали у міністерстві, закладені показники без жодної аргументації.

“Наприклад — чомусь пан Милованов вирішив, що вартість 1 га буде у пайовій власності від 2236 дол. США, у державній — від 3354 дол. США. Звідки ці цифри — невідомо, хоча раніше депутатів орієнтували на цифри близько 1500 дол. США.

Виявляється, що на ринок землі попаде за 4 роки лише близько 15% сільськогосподарської землі. Чому — невідомо (може автори вважають, що цей ринок нікому не потрібен).

Я вже не кажу про те, що обрахунок впливу — це просто якась нісенітниця. Про обрахунок впливу на банківську систему і монетарну базу можна нічого не казати — його просто нема. І таких питань купа”, — розповів народний депутат.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *