В уряді пояснили, як створити сімейне фермерське господарство

Фермерське господарство набуває статусу сімейного виключно за умови використання праці членів однієї сім’ї у розумінні статті 3 Сімейного кодексу України. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ІАП АПК України.

«Обов’язковою умовою для створення сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи є наявність земельної ділянки, наданої у власність та/або користування, у тому числі в оренду, для ведення фермерського господарства, товарного с/г виробництва, особистого селянського господарства», — йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що договір про створення сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи укладається фізичною особою спільно з членами її сім’ї та підлягає нотаріальному посвідченню за місцем розташування майна та земельних ділянок фермерського господарства. У разі одноосібного ведення такого господарства — фізичною особою самостійно складається декларація про створення СФГ в письмовій формі, яку нотаріально посвідчувати не потрібно. СФГ мають право на отримання державної підтримки за рахунок коштів державного бюджету відповідно до затверджених програм.

Найпростішими формами держпідтримки для новостворених СФГ можна визначити такі:

  • надання безвідсоткових кредитів через Український державний фонд підтримки фермерських господарств обсязі до 500 тис. грн на конкурсних засадах на поворотній основі для використання на встановлені/заявлені цілі терміном до 5 років із забезпеченням виконання зобов’язання щодо повернення (застава, поручительство); 
  • додаткова фінансова підтримка через механізм доплати на користь застрахованих осіб — членів/голови сімейного фермерського господарства без набуття статусу юридичної особи, яке зареєстроване платником єдиного податку четвертої групи, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом 10 років у розмірі від 0,9 до 0,1 мінімального страхового внеску виключно за умови сплати решти внеску головою СФГ за себе та за своїх членів; фінансова підтримка розвитку фермерських господарств (постанова КМУ від 7 лютого 2018 року № 106) за напрямами: спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного напряму продуктивності фермерському господарству, у власності якого перебуває від п’яти корів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства; бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (гектар) — новоствореним фермерським господарствам; 
  • часткова компенсація витрат с/г дорадчим службам, пов’язаних з наданням дорадчих послуг; 
  • фінансова підтримка с/г обслуговуючих кооперативів.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *