Главная / АГРОНОВИНИ / ВАР продовжує боротьбу в суді за скасування несправедливого розподілу підтримки АПК

ВАР продовжує боротьбу в суді за скасування несправедливого розподілу підтримки АПК

Всеукраїнська аграрна рада днями подала апеляцію на рішення Окружного адміністративного суду Києва, який відмовив у задоволенні позову ВАР до Кабміну про визнання незаконними постанов, які регулюють розподіл бюджетної підтримки сільгоспвиробникам. Про це 25 липня на прес-конференції в Києві повідомив заступник голови ВАР Михайло Соколов, пише propozitsiya.com.

Нагадаємо, що ще 8 серпня минулого року ВАР оскаржила в суді постанови Кабміну № 86, №106 та №107 від 7 лютого 2018 р., які встановлювали порядок розподілу бюджетної підтримки сільгоспвиробникам. Однак після того, як суд 1-ї інстанції розглядав справу протягом 9 місяців (замість передбачених законом двох), він відмовив у задоволенні позову ВАР. Однак остання налаштована рішуче і подаватиме апеляцію, розгляд якої може зайняти 2-4 місяці.

Причиною позову, як пояснив М. Соколов, стало те, що ВАР вважає Порядок розподілу коштів, затверджений Кабміном, по-перше, несправедливим, по-друге, прийнятим з порушенням процедури. Історія про те, як у 2017 р. з 5 млрд грн підтримки сільгоспвиробникам 1,9 млрд дісталось усього двом агрокомпаніям, а в 2018 р. – з 4 млрд 166 млн грн наданої підтримки 932 млн грн отримала одна компанія, відома всім. Водночас члени Асоціації виробників молока, які забезпечують 17% його вітчизняного виробництва, разом узяті, отримали всього 0,7% суми дотацій, а члени асоціації свинарів, які забезпечують 41% виробництва свинини в Україні, — 1,7% суми.

Крім того, за словами М. Соколова, даний порядок прийнятий з порушенням процедури – хоча б тому, що він не виносився на обговорення громадськості за місяць заздалегідь, як того вимагає законодавство. Також М. Соколов скаржиться, що Порядок розподілу коштів не був належним способом узгоджений, і взагалі непрозорий.

Ще однією вадою існуючого порядку М. Соколов називає його заплутаність та юридичну недосконалість, що дає підстави правоохоронцям влаштовувати перевірки отримувачам дотацій і практично завжди знаходити ті чи інші порушення.

У ВАР сподіваються не тільки на те, що порядок розподілу коштів буде визнаний незаконним, а й на те, що правоохоронці з’ясують, хто саме і в який спосіб пролобіював через Кабмін цей Порядок.

Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

Джерело: propozitsiya.com

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Стало відомо, яка агропродукція буде дефіцитною в Україні

За словами сільгоспвиробників, крім томатів, в Україні може бути дефіцит картоплі та яблук. Через несприятливі ...