Главная / АГРОНОВИНИ / Вільний ринок землі може підкосити молочне тваринництво, — АВМ

Вільний ринок землі може підкосити молочне тваринництво, — АВМ

Молочне стадо у професійних виробників вперше за багато років скорочується швидшими темпами, ніж стадо в домогосподарствах. Про це заявила на прес-конференції в Києві 25 липня віце-президент Асоціації виробників молока Ганна Лавренюк, пише propozitsiya.com.

За останні півроку молочне поголів’я у професійних виробників, за її даними, знизилося на 4,9%, або на 9700 корів, які давали за рік 166 тис. т молока, тоді як у домогосподарствах – на 4,2%. Подібну ситуацію вона пов’язує з наближенням відкриття ринку землі. Як пояснила Ганна Лавренюк, нещодавно асоціація провела опитування господарств, які мають молочне стадо, котре показало, що найбільшою проблемою вони зараз називають невизначеність перспектив сфери обігу сільгоспземель.

Розмови про наближення початку продажу сільськогосподарських земель, за її словами, починаючи з березня стало стримувати сільгоспвиробників від подальших інвестицій у молочне скотарство. Тваринники почали притримувати гроші, відкладаючи їх на викуп земель. Адже для виробників молока закуповувати корми на стороні, по-перше, дуже дорого (на них припадає 50-60% витрат молочного скотарства), а, по-друге, молочному стаду потрібні грубі корми, яких на стороні не купиш взагалі.

Надалі виробники молока, як відзначила Г. Лавренюк, готові навіть вирізати частину стада, щоб отримати кошти на викуп землі. У цьому випадку, вважає вона, молочне тваринництво буде відкинуто років на 20 назад.

У зв’язку з цим виробники молока просять владу надати їм можливість пільгового викупу використовуваних земель з розрахунку 1-2 га на корову або принаймні надати пільгові кредити на викуп цієї землі.

Богдан Малиновський, [email protected]

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Без заробітчан не впораються. Принц Чарльз закликав британців допомогти зібрати врожай

Принц Чарльз Після введення карантинних обмежень у Британії не вистачає робочих рук для сільського господарства. ...

David Montgomery Womens Jersey