ВАР запропонувала Мінекономіки змінити методику визначення збитків, завданих війною

Експерти Всеукраїнської Аграрної Ради внесли пропозиції до «Методики визначення шкоди та обсягу збитків, завданих підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності внаслідок знищення та пошкодження їх майна у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації, а також упущеної вигоди від неможливості чи перешкод у провадженні господарської діяльності», яку розробило Міністерство економіки України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«Методика допоможе зрозуміти який орієнтовний перелік документів підтверджує те, що руйнування або знищення майна відбулось внаслідок збройного нападу рф. Крім того, в методиці вказано, що за умовну грошову одиницю при розрахунках збитків приймають долар США, що актуально в наш час, коли курс значно зріс. Позитивним моментом є надання пояснень як розраховувати упущену вигоду, в тому числі у випадку, коли не було реального пошкодження майна, але для власника настали негативні наслідки — це важке питання», — пояснює Віталій Наконечний, експерт ВАР з юридичних та регуляторних питань.

Зауваження та пропозиції ВАР направлені на забезпечення практичної можливості аграрним підприємствам довести реальний розмір збитків.

Зокрема, вони вказують, що не завжди є правильним оцінювати вартість рухомого майна, виходячи з облікових даних фінансової звітності підприємства, що була складена станом на 31 грудня 2021 року, оскільки ринкова вартість майна може бути набагато більшою.

Також експерти ВАР пропонують дозволити робити оцінку упущеної вигоди для підприємств, які були збитковими в 2020-2021 роках.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *