Вчені дослідили, як бактерії допомагають кукурудзі рости

Спільне дослідження німецьких і китайських учених показало, як кукурудза приваблює бактерії, які допомагають культурі рости. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Боннський університет.

Досліджувалося кілька гібридів з різною врожайністю. Одна з високоврожайних ліній, як виявилося, містила на корінні велику кількість ензиму флавонсинтаза ІІ. Коріння утворює певні молекули речовин з розряду флавоноїдів і випускає їх у ґрунт.

Флавоноїди надають забарвлення квітам у плодам. В ґрунті вони відіграють іншу роль — приваблюють до коріння дуже специфічні бактерії. Ці бактерії стимулюють формування більшої кількості бічних коренів. Це дає змогу рослині кукурудзи засвоювати більше азоту.

Вчені продемонстрували дію бактерії на прикладі одного з гібридів кукурудзи, який формує порівняно слаборослі рослини. Однак після вищезгаданої високоврожайної лінії рослини й цього гібриду виросли значно вищими, ніж зазвичай. Але післядія зникла, коли кукурудзу висадили в попередньо простерилізований ґрунт. Отже, справа була якраз у бактерії.

В іншому досліді вчені продемонстрували, що бактерія стимулює ріст бічних коренів. Вони взяли мутовану лінію кукурудзи, яка не формує бічних коренів. Однак після висівання в ґрунт, де містилися вищезгадані бактерії, навіть у цієї лінії почали рости бічні корені. Крім того, завдяки бактеріям рослини кукурудзи значно краще переносили дефіцит азоту.

Втім, взаємодія кореневої системи з ґрунтовими мікроорганізмами залишається значною мірою незрозумілою. І тут відкривається великий простір для подальших досліджень.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *