Вчені хочуть навчити рослини продукувати природний гербіцид

Дослідники з Міністерства сільського господарства США підібрали набір генів, які зможуть запустити в кореневій системі рослин сорго процес виділення сорголеона — природного гербіциду, що сприяє пригніченню росту бур’янів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на producer.com.

«Це досить складне завдання — «змусити» сільськогосподарську культуру виробляти гербіцид», — розповів керівник дослідження та біолог Скотт Берерсон.

Здатність виділяти отруйні речовини для боротьби з конкурентами – явище, яке часто зустрічається в рослинному світі. Наприклад, ячмінь виробляє активні речовини для боротьби з бур’янами та іншими рослинами.

Ґрунтуючись на наявних даних науковець Скотт Берерсон спільно з іншими дослідниками намагається вивести сорти олійних і зернових культур, які могли б виділяти свій власний гербіцид. Якщо проведені дослідження будуть успішними, то це дозволить фермерам в майбутньому істотно заощадити на хімічних гербіцидах для захисту рослин в польових умовах.

У 2018 році вченим вдалося ідентифікувати набір генів, що відповідають за виділення сорголеона, і впровадити їх в рисові культури. Модифікований рис на даний момент проходить випробування. Мета вчених — визначити, яким чином алелопатичні рослини уникають власного отруєння при виділенні шкідливих речовин у ґрунт.

Незважаючи на ряд успіхів, дослідникам потрібні довгі роки перш ніж генетично модифіковані сорти будуть готові до використання фермерами.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *