Вчені рекомендують продовжувати сівбу озимої пшениці

Фахівці Національної академії аграрних наук України рекомендують продовжувати сівбу озимої пшениці з огляду на те, що станом на середину жовтня склались сприятливі погодні умови.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

«За прогнозом, дощі очікуються протягом 16-20 жовтня, а відтак до цього часу варто завершити сівбу на всіх запланованих площах», – пояснили вчені.

Також вони додали, що з урахуванням поточних погодних умов на більший частині країни, позитивним фактом даної ситуації є збирання кукурудзи за вологості зерна у межах 15-17%, що у багатьох випадках не вимагає додаткового сушіння і значно економить витрати енергоресурсів.

«На раніше засіяних площах під озимими культурами на рослинах відмічаються фази проростання зерна, утворення сходів та 3-го листка, в окремих районах Чернігівської та Харківської областей спостерігається фаза кущіння. Стан рослин добрий, у Полтавській, Тернопільській та Харківській областях – задовільний, через значну зрідженість посівів. У південних та центральних областях через дефіцит вологи у верхніх шарах грунту зерно озимої пшениці тривалий час не проростає», – вказується в повідомленні.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *