Вчені з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі та Гарвардського університету ідентифікували 10 пестицидів, які вбивають нейрони, що може призвести до розвитку хвороби Паркінсона. Результати дослідження опубліковані в журналі Nature Communications.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на lenta.ua.
Дослідники вивчили історію впливу пестицидів протягом десятиліть для 288 пацієнтів із хворобою Паркінсона, які брали участь у попередніх дослідженнях.
Їм вдалося ідентифікувати 53 пестициди, які, мабуть, були пов’язані із хворобою Паркінсона. Більшість із них раніше не вивчалися на наявність потенційного зв’язку з хворобою Паркінсона і все ще використовуються у сільському господарстві.
Потім вчені перевірили токсичність більшості цих пестицидів на дофамінергічних нейронах, отриманих від пацієнтів із хворобою Паркінсона. Дослідники виявили 10 пестицидів, безпосередньо токсичних для цих клітин: дикофол, ендосульфан, льод, пропаргіт, дикват, ендотал, трифлуралін, пентагідрат сульфату міді та фолпет.
Дослідники також виявили, що дія комбінацій пестицидів, що використовуються при вирощуванні бавовни (особливо при застосуванні трифлураліну), була більш токсичною, ніж вплив будь-якого окремого пестициду.
Джерело: propozitsiya.com