Велика Британія розглядає можливість дозволу генетичного редагування

Міністерство довкілля, сільського господарства і сільських справ Великої Британії обговорює можливість нормативного регулювання певних генетично відредагованих організмів окремо від ГМО. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформагентство Bloomberg.

Як заявив міністр довкілля Джордж Юстіс, це стало можливим завдяки виходу країни з ЄС. Велика Британія зараз переглядає сільськогосподарську політику після виходу з ЄС 31 грудня 2020 р. Вже в листопаді уряд заявив, що змінить систему виплат фермерам за зусилля в напрямку захисту довкілля, яка має місце в ЄС. Зміни стосуватимуться фермерів Англії, тоді як інші частини Сполученого Королівства (Шотландія, Уельс і Північна Ірландія) можуть формувати власну політику.

Генетичне редагування хоча й не передбачає інтродукції чужорідної ДНК, має своїх противників, які занепокоєні потенційними медичними і етичними наслідками. Європейський Суд — верховний судовий орган ЄС — постановив у 2018 р., що відносно генетично відредагованих організмів має здійснюватися таке ж саме регулювання, як і щодо ГМО, яке в ЄС є дуже жорстким. 

Разом з тим генетичне редагування дозволене в Австралії, Японії та Аргентині. Воно застосовується щодо пшениці, ріпаку й цукрових буряків. А зараз ідуть дослідження на свинях і курчатах, які мають дати відповідь на питання, чи підвищує воно їхню стійкість до хвороб.

Джордж Юстіс назвав вищезгадане рішення Європейського суду недосконалим і стримуючим щодо технічного прогресу. Він впевнений, що генетичне редагування дасть змогу знизити застосування пестицидів і підвищити стійкість організмів до шкідників, хвороб і посух.

Національний фермерський союз Великої Британії почав консультації щодо нових точних технологій селекції, таких як генетичне редагування, які можуть принести користь сільському господарству й довкіллю країни і відіграти ключову роль у досягненні нульового балансу парникових газів. Вони триватимуть до 17 березня.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *