Главная / АГРОНОВИНИ / Веревський подав позов до Дельта Банку та ФГВФО через олійно-жирові активи на 5 млрд грн

Веревський подав позов до Дельта Банку та ФГВФО через олійно-жирові активи на 5 млрд грн

«Фінансова компанія «Скай» засновника компанії «Кернел» Андрія Веревського подала позов до «Дельта Банку» і Фонду гарантування (ФГВФО). Про це повідомляє Finbalance. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на finbalance.com.

7 серпня Господарський суд Києва відкрив провадження за позовом «Фінансової компанії «Скай» до «Дельта Банку» і Фонду гарантування (ФГВФО). У позові ФК «Скай» просить суд скасувати рішення ФГВФО про скасування результатів аукціону з продажу пулу активів «Дельта Банку» на 4,9 млрд грн. Крім того, ФК «Скай» просить визнати укладений з «Дельта Банком» договір поступки прав вимог, які були реалізовані на відповідному аукціоні.

За даними аналітичної системи YouControl, 100% статутного капіталу (7 млн ​​грн) «Фінансова компанія «Скай» належить «Майсен», кінцевим бенефіціаром якої через швейцарську компанію Filstar Ltd. є засновник аграрної компанії «Кернел» Андрій Веревський.

«ФК «Скай» стала переможцем аукціону з продажу пулу активів «Дельта Банку» на 4,9 млрд грн, який відбувся 7 червня 2019 р. запропонувавши за нього 182,5 млн грн (відповідно дисконт становив 96%). У березні фінансова компанія перемагала на аукціоні ФГВФО (з пропозицією 906 млн грн), на якому продавалися ці ж активи «Дельта Банку». Однак відповідну угоду було заблоковано судом на вимогу третьої особи.

ФГВФО повідомляв, що деякі активи з зазначеного пулу знаходяться в заставі НБУ і «Укрексімбанку». 8 липня 2019 року НБУ скасував своє рішення про погодження реалізації зазначеного пулу активів.

«Проведений аукціон відбувся з наявністю обставин і можливих маніпуляцій з боку покупця, які могли вплинути на результат торгів та реалізації майна за заниженою вартістю», — зазначав НБУ.

Згідно з повідомленням, 9 липня 2019 р ФГВФО прийняв рішення про скасування результатів торгів, проведених 7 червня 2019 р. Фонд зазначив, що керувався при цьому в т.ч. рішенням правління НБУ про скасування узгодження продажу відповідного пулу активів.

У забезпеченні по кредитах — об’єкти з переробки сільськогосподарської продукції, які розташовані в Одеській області, в т.ч. 39 тис. м² промислової нерухомості;

діючий масложирової виробничий комплекс з обладнанням, з доступом до залізничної колії і морському транспортному порту;

5,43 га земель з цільовим призначенням для розміщення олійно-жирового комбінату (передбачалося будівництво морського зерноперевантажувального комплексу та двостороннього пірсу);

діючий олійно-жировий комбінат по виробництву маргарину, кулінарних і кондитерських жирів, соняшникової олії та майонезу (розташований поруч із залізничними коліями на 5,34 га промислових земель).

За даними ФГВФО, відповідні кредити були видані Дельта Банком для компаній: «Іллічівський зерновий порт», «Одеський олійножировий комбінат», «Іллічівська зернова компанія», «Стройбуд Іллічівськ».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Мінекономрозвитку зобов’яже іноземних інвесторів узгоджувати інвестиції

David Montgomery Womens Jersey