Верховна Рада ухвалила закон “Про прилеглу зону України”

За ухвалення відповідного законопроекту у другому читанні та в цілому з техніко-юридичними поправками проголосували 244 народних депутата з мінімально необхідних 226. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на офіційний веб-портал Верховної Ради України.

Відповідного до цього закону, контрольована Україною територія моря розширюється на 12 морських миль. Та  відтепер складає 24 милі, що фактично вдвічі збільшує морську акваторію, яку вже сьогодні мають можливість патрулювати Українські Військово-морські сили.

Передбачається, що це створить підстави для суттєвого скорочення контрабандного трафіку у Чорному морі, запобігатиме випадкам порушення державного кордону, а також позитивно вплине на безпеку та ситуацію регіону в цілому та повинна забезпечити економічний суверенітет України.

Право зупиняти, здійснювати огляд, переслідувати по гарячих слідах а також затримувати судна та членів їх екіпажу за правопорушення в прилеглій зоні надається органам Морської охорони Державної прикордонної служби України.

Закон акцентує увагу на тому, що у випадку, якщо іноземне судно порушило митне, фіскальне (податкове), імміграційне (міграційне) та санітарне законодавство України і зробить спробу зникнути, уповноважений орган має право переслідувати таке судно по гарячих слідах з метою його затримання та притягнення до відповідальності згідно з Конвенцією ООН з морського права прийнятого 1982 році. Право на переслідування припиняється як тільки правопорушники увійдуть до власних територіальних вод, під прапором держави з якої походитьт судно, або будь-якої іншої (третьої),  держави.

Закон під номером 8361 зареєстрований від 16.05.2018 року, та остаточно прийнятий сьогодні, набирає чинності  вже на наступний день після його опублікування на офіційному веб-порталі Верховної Ради України.

Також нагадаємо, що в першому читанні законопроект №8361 «Про прилеглу зону України» було ухвалено ще  8 листопада 2018 року.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *