5 березня в Києві пройшла перша конференція під гаслом «Get Real Agri Business Loyal Information» (GRABLI), пише propozitsiya.com. Організатором конференції стало консалтингове агентство «АПК-Інформ», спонсорами — компанія «Сингента» та Фітосанітарна асоціація України, спеціальним спонсором — компанія «Укравіт», а генеральним медіа партнером — видання «Пропозиція».
В конференції взяли участь представники агрокомпаній і господарств, перед якими виступила ціла низка цікавих спікерів. Так, міжнародний консультант FAO Михайло Малков торкнувся питань протидії нелегальній торгівлі пестицидами. Про основні проблеми фітосанітарного характеру, які перешкоджають експорту української сільгосппродукції, розповів президент Фітосанітарної асоціації України Владислав Седик.
Тему фітосанітарної ситуації продовжила керівник діагностичних центрів компанії «Сингента» Юлія Шевченко. Вона розповіла про діагностичні центри компанії, які працюють в Україні, та їх можливості щодо аналізу фітопатогенів. Наприклад, в рамках програми лабораторних сервісів для клієнтів за минулий рік компанія обробила більше 5000 зразків рослин.
Про стан озимини та прогноз метеорологічної ситуації на березень розповіла начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко. Зокрема, стан посівів озимих культур за даними на початок березня вона охарактеризувала як найкращий за останнє десятиліття.
Стан і перспективи вирощування сої в Україні охарактеризував голова Української асоціації виробників і переробників сої Віктор Тимченко. Він повідомив цікавий факт: оптимальна площа вирощування сої в Україні становить близько 1,8 млн га. Якщо площі під соєю перевищують ці показники, це призводить до зниження врожайності. Таким чином, господарствам слід більш ретельно оцінити сприятливість умов для вирощування сої на конкретній території, перш ніж вирощувати цю культуру.
Агрохімік-грунтознавець агрофірми «Астарта-Київ» Вікторія Олійник розповіла про дослідження ефективності внесення міндобрив на демонстраційних ділянках компанії, зокрема, в зоні достатнього (Хмільницький р-н Полтавської обл.) і недостатнього (Миргородський р-н Полтавської обл.) зволоження. Як показали досліди, за недостатнього зволоження ефективність внесення міндобрив навесні часто не окуповується. В зоні достатнього зволоження воно зазвичай окуповується, однак багато залежить і від виробника добрив. Так, наприклад, внесення добрив зі співвідношенням NPK 8:20:30, або близько цього, виробництва фірм ARVI та Yara, принесли найбільший економічний ефект, тоді як внесення діамофоски з такими самим співвідношенням було збитковим.
Керівник агротехнологічної підтримки компанії «Ерідон» Сергій Різанов провів огляд шкали прибутковості основних польових культур у різних господарствах та виклав своє бачення причин нижчої прибутковості у низці господарств та шляхів підвищення рентабельності основних польових культур. А аналітик «АПК-Інформ» Мірра Лубенець розповіла про популярність насіння пшениці, кукурудзи та соняшнику за країнами-виробниками та групами стиглості і назвала найпопулярніші сорти пшениці й гібриди кукурудзи та соняшнику.
Джерело: propozitsiya.com