Хлібозаводи росії змушені знову підвищувати ціни на свою продукцію через подорожчання собівартості сировини. Очікується, що відпускні ціни на хліб зростуть на 7–10% до кінця поточного року.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на moscowtimes.
На ситуацію вплинув вихід росії із зернової угоди, що спричинило збільшення цін на борошно і зерно, а також санкції, що викликали зростання вартості обслуговування імпортного обладнання. Через падіння курсу рубля стрибнула вартість імпортних компонентів, включаючи солод.
Ціни на хліб вже зростали навесні 2022 року через «непрогнозоване стрибкоподібне зростання всіх складових витрат». До кінця літа компаніям вдалося частково зменшити ціни, але «відіграти назад повністю» не дозволяла економіка виробництва.
Росія сама забезпечує себе зерном, проте цей чинник не завжди впливає на ціни на хліб. Підвищення собівартості виробництва стало результатом низки факторів, включаючи збільшення витрат на основну сировину (борошно), логістику та оплату праці робітників.
Ціни на муку протягом року знижувалися, але за останній місяць вони почали зростати максимальними за 15 років темпами. Це зростання склало 15–18% порівняно з минулим роком і продовжує зберігатись.
Зростаючі логістичні витрати впливають на хлібопекарську галузь. Вартість доставки хліба починає перевищувати навіть вартість основної сировини (муки). Ситуацію посилює нестача кваліфікованого персоналу, що також впливає собівартість і виробничі процеси.
Джерело: propozitsiya.com