Про це повідомив під час засідання Державної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Віктор Науменко. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Сумську ОДА.
За його словами, аби неприємна ситуація, яка сталася через масове отруєння бджіл на Сумщині минулого року, більше не повторилася, і аграрії, і бджолярі мають виконувати закони України, що регулюють їх діяльність. Зокрема, власники пасік мають дотримуватись законів «Про ветеринарну медицину» та «Про бджільництво», згідно з якими, вони мають забезпечувати реєстрацію своїх пасік та узаконене їх переміщення. Кожні переміщення та кочівля бджіл мають здійснюватися з дозволу представників Держпродспоживслужби – ветеринарних фахівців, які працюють на цих територіях.
У той же час місцеві аграрії мають дотримуватися Закону України «Про пестициди і отрутохімікати», зокрема, щодо дотримання періоду застосування небезпечних хімікатів і щодо інформування місцевої громади і власників пасік про ці обробки.
«Минулого року в Сумській області саме недотримання законодавства з боку обох сторін призвело до значних збитків як для пасічників, так і для самих аграріїв (адже бджоли опилюють рослини), – говорив Віктор Науменко. – Так у 2018 році в області постраждала 31 пасіка, а це понад 850 бджолосімей».
Джерело: propozitsiya.com