Наслідки російської агресії загнали у глухий кут багатьох українських фермерів, через знищення та мінування ферм і ланів, обстріли та контамінацію ґрунтів. Один зі значних ризиків 2022- 2023 років – блекаути. Однак вихід знаходиться завжди, це на власному прикладі довела Тетяна Шмаглюченко, директорка компанії «ВІН‘С» в Одеській області.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.
Господарство «ВІН‘С» (ТМ Шалені Доли) спеціалізується на виробництві столового винограду. 10 га виноградника біля моря – це великий асортимент сортів столового винограду: з білими, рожевими, синіми ягодами різного калібру, але преміум-якості.
Електроенергію виноградне господарство отримує винятково від сонячних панелей. До 2023 року потужність сонячних панелей в господарстві становила 3 кВт, зараз додали ще 4,5. Площа однієї конструкції приблизно 20 кв.м, іншої – 15.
Загалом сонячні панелі розраховані на максимальну потужність до 7-7,5 кВт на годину.
«Наше господарство не підключене до електромережі – це основна причина, чому ми в це пішли. Тепер у нас повністю автономна система. Основне використання – це насос свердловини. Наша свердловина досить глибока, майже 150 метрів», – розповіла Тетяна Шмаглюченко.
Минулого року в регіоні випало лишень 130 мм опадів і жодного продуктивного дощу. Тому у господарстві головне питання – підтримка насаджень.
«Ми подавались на підключення до ДТЕКу, отримали проєкт зовсім нереальний, зважаючи на ті потужності, які ми запросили – 16 кВт. Це була сума більша за мільйон гривень. Без трансформаторів та інших комплектуючих… Це завелика для нас вартість, тому ми пішли у напрямку до сонячних панелей».
Джерело: propozitsiya.com