Главная / АГРОНОВИНИ / Виробляти сільгосппродукцію в Україні стало дорожче

Виробляти сільгосппродукцію в Україні стало дорожче

В Україні подорожчало виробництво сільськогосподарської продукції. Про це повідомляє міністерство аграрної політики і продовольства України. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-центр УЗА.

За спостереженнями МінАПК, у січні-червні 2019 року, у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року, витрати на виробництво сільгосппродукції зросли на 5,8%. Зокрема, витрати на виробництво продукції рослинного походження виросли на 19,1%, а тваринницького – на 1,9%.

Уточнюється, що витрати вітчизняних підприємств на виробництво сільгосппродукції за рік зросли на 13,2%, а витрати господарств населення – скоротилися на 1,1%.

Відзначимо, що розвиток вітчизняного агропромислового комплексу підтримується державою шляхом виділення так званих дотацій. Вони відрізняються за напрямками: за утримання молодняку, за покупку вітчизняної сільськогосподарської техніки, за розвиток галузі у вигляді будівництва нових або реконструкції старих тваринницьких комплексів.

Торік побудували нові і реконструювали старі тваринницькі об’єкти 15 аграрних компаній, які займаються виробництвом м’яса і молока.

Агроіндустріальний холдинг “Миронівський хлібопродукт” (МХП), наприклад, у 2018 році завершив будівництво відразу трьох нових тваринницьких об’єктів на базі “Вінницької птахофабрики”. Обсяг його інвестицій в галузь становив понад 2 млрд грн. І це вважається найбільшим інвестпроектом в АПК за останні роки.

Водночас тваринники МВК “Катеринославський” (найбільший розплідник корів австрійської селекції “Brown Swiss” – ред.) у 2018 році ввели в експлуатацію майже 16 тис. квадратних метрів тваринницького комплексу для телят віком до 2 місяців. Загальний обсяг інвестицій в нове “житло” становив понад 7 млн грн. Сума дотації – трохи більше ніж 2 млн грн.

Програмою держдотацій для поліпшення “житла” великої рогатої худоби скористалися також “Урманське” і ТОВ “Кищенці”.

При цьому, сума держпідтримки АПК в Україні істотно відрізняється від аналогічної у європейських країнах.

У 2016 році дотації на аграрне виробництво у 28 країнах ЄС в цілому становили 52,6 млрд євро або по 2 млрд євро в середньому на країну. Українські ж аграрії у 2017 році від держави отримали загалом 6 млрд грн, що в 10 разів менше, ніж в європейській країні.

Як зазначав раніше заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Михайло Соколов, той факт, що українські виробники в умовах мізерної держпідтримки примудряються конкурувати з іншими країнами і ще якось заробляти – більше схоже на диво.

Нагадаємо, Україна увійшла у ТОП світових експортерів курятини. Хоча ще п’ять років тому країна була залежна від імпорту цього продукту.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Онлайн продажі продуктів харчування в Україні в 30 разів менше світових

В Україні частка онлайн фуд-рітейлу менше 1%, а загальна частка e-commerce становить близько 5-6% (у ...

David Montgomery Womens Jersey