Виробництво біодизеля з ріпакової олії в Україні могло б бути прибутковим, проте є певні чинники, які це унеможливлюють, розповів генеральний директор асоціації «Укроліяпром» Степан Капшук.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukragroconsult.
За його словами, з 2,5 млн ріпаку можна отримати 1 млн тонн олії.
«Але для виробництва біодізелю потрібен ще метиловий спирт – 121 кг на тонну олії, плюс близько 57 кг соди. Потрібно також дотримуватися температурного режиму не вище 65 градусів. Впродовж години має відбутися розшарування на гліцеринові води й власне біодизелю. Тобто ця технологія відома», – констатував Степан Капшук.
Він нагадав, що раніше впроваджувалися програми з виробництва біодизеля з ріпакової олії, але через те, що на законодавчому рівні досі не прописано, що вміст рідкого біопалива в бензині для авто має становити не менше 5%, усі ці проєкти згорталися.
Також Степан Капшук зазначив, що на харчовому підприємстві ніхто не дозволить переробляти ріпак із використанням метилового спирту. Тому для змішування ріпакову олію потрібно передавати на НПЗ.
Ще однією перепоною для розвитку виробництва біодизеля є те, що ріпак затребуваний у Європі.
«З 2,7 млн тонн вирощеного в Україні ріпаку 2,4 млн тонн купила Європа. Тому й виникає сумнів щодо налагодження виробництва біодизеля в Україні з українського ріпаку», – підсумував Степан Капшук.
Джерело: propozitsiya.com