Виробники круп’яних культур отримають державну компенсацію

Вперше аграрії, які вирощують нішеві культури (гречку, просо, жито, овес), отримають державну компенсацію. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на сайт Міністерства аграрної політики. 

«Для компенсації Мінагрополітики виділило 50 млн грн із цьогорічної державної підтримки. Ми очікуємо, що це дасть змогу зупинити зростання цін на гречку, просо, жито та овес і зробить виробництво цих культур рентабельним», — зазначив міністр. 

Роман Лещенко розповів, що для прозорості механізмів розподілу дотацій аграріям Мінагрополітики розробило проект Порядку використання коштів. Наразі він перебуває на затвердженні в Кабміні. Одразу після його прийняття розпочнеться збір заявок від аграріїв. 

Субсидія надаватиметься сільськогосподарським товаровиробникам – юридичним особам, незалежно від організаційно-правової форми та форми власності. Також це можуть бути ФОПи, які не мають порушених справ про банкрутство; не перебувають у стадії ліквідації; не мають простроченої заборгованості за податками більш як шість місяців.

Субсидії виробники отримуватимуть безповоротно в розрахунку на один гектар оброблюваних угідь, де вирощувалися гречка, жито, просо та овес (за виключенням післяукісних культур).

Розмір субсидії становитиме до 5000 грн/га, але не більше ніж на 300 га оброблюваних угідь одним заявником.

Міністр наголосив, що всі види культур, які субсидуються в поточному році, затверджені наказом Мінагрополітики.

Роман Лещенко також зазначив, що заявники мають подати до 15 жовтня в обласні комісії такі документи:

✔ заявку на отримання субсидії;

✔ довідку про відкриття поточного рахунку, видану банком;

✔ письмове зобов’язання повернути кошти в разі встановлення факту їх незаконного одержання та/або нецільового використання;

✔ акт про висів насіння;

✔заключний звіт про підсумки сівби під урожай поточного року (форма №4 с/г);

✔ акт про збір врожаю. 

«Після опрацювання матеріалів обласними комісіями та Мінагрополітики облдержадміністрації спрямовують кошти на рахунки отримувачів. Виплати будуть здійснені вже цього року!», — повідомив міністр.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *