Влада вирішила виправити свої помилки та підняти ПДВ на пальне

З 1 липня ПДВ на пальне знову стане 20%. Таким він був до повномасштабного вторгнення РФ та зниження до 7%. На ініціативі Міністерства економіки України змінити рівень податку заробили трейдери, заявив голова комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на focus.

«З 1 липня ПДВ на пальне відновиться до довоєнних ставок. Я вважаю, що зниження цих ставок було величезною помилкою. Це ніяк не вплинуло на ціну пального. Це лише вплинуло на заробіток трейдерів», – сказав Гетманцев.

Парламентар підтвердив, що зниження ПДВ на пальне було ініціативою Міністерства економіки. Також він визнав, що вона була помилковою.

«Перші місяці війни — це період спроб і помилок, ніде немає інструкції з експлуатації країни в період, коли на тебе нападає настільки потужний агресор. Рішення, які ми приймали, дякувати Богу, здебільшого були правильними. Але деякі були помилковими», – пояснив Гетманцев.

Ще 23 лютого 2022 року президент Володимир Зеленський анонсував запуск програми «економічного патріотизму». Серед інших пунктів там було і зниження податку на пальне. Таке рішення він представив як захід, покликаний знизити навантаження на український бізнес.

У березні 2022 року ПДВ знизили з 20% до 7%. Після цього у великих містах України виник дефіцит пального, а ціни на нього зросли. У травні ЗМІ повідомляли про кілометрові черги на АЗС, в яких водії стояли по кілька годин. В один бак на заправках дозволяли заливати не більше 10 літрів пального.

Експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев пояснив тоді, що дефіцит – штучний. За його словами, трейдери хотіли збільшити прибуток. Він підкреслив, що зі зниженим рівнем ПДВ та нульовим акцизним податком дохід трейдерів міг перевищити довоєнний рівень.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *