Власник не може віддати землю в заставу, поки земля в оренді, — Головін

У новому випуску програми «Суть подій» експерт із земельних питань Роман Головін попередив, щоб власники землі не піддавалися на шантаж та не переукладали заздалегідь договори оренди на землю.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на life.znaj.ua.

«В Україні немає поняття ринку землі, він не вільний, а всі правила зроблені так, щоб всі люди сходилися до орендаря і чим ближче до орендаря, тим менше ціна землі. По перше, не треба переукладати договір оренди на новий строк за будь-яких умов. Зараз людей шантажують, щоб вони за декілька років до закінчення договору оренди землі переукладали його, інакше їм не будуть платити орендну плату», — підкреслив він.

Головін сказав, щоб люди не переукладали договір, бо коли ви перейдете на самостійне господарювання, вже перший-другий рік вам повернуть всі ті гроші, які він не доплатив. Ви не будете страждати ще 10-15 років під орендарем, вважає він, ви будете знати, що самостійно працюєте через товариство власників землі. Цю землю не треба віддавати в заставу, бо вона ваша, не треба її вносити в Статутний капітал, підтвердив він, тобто була зроблена система, яка унеможливлює позбавлення власника землі його землі.

«Зараз нам постійно говорять, що власник землі може здати землю в заставу та отримати кредит. По-перше, власник не може віддати землю в заставу, поки земля в оренді. Скажу більше, через 3-5 років 60% землі буде у банків. Якщо ви навіть захочете самі працювати на землі без досвіду, не будучи агрономом, ви за два-три роки влізете в такі мінуси, а якщо ще й візьмете кредит, то земля легко піде. Тому є певні умови й для цього вже випрацьовується державна політика», — резюмував він.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *