Україна несподівано стала найбільшим постачальником картоплі в Білорусь

Цього року Білорусь вперше імпортує картоплю з інших країн ще під час збирання власного врожаю, а найбільшим постачальником стала Україна.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на unian.ua.

Білорусь відома як великий експортер, а не імпортер картоплі. Проте, імпорт у 2021 році пов’язаний з високими цінами: картопля в Білорусі зараз продається в середньому на 70% дорожче, ніж зазвичай в період збору врожаю.

«Головною причиною високих цін на картоплю є побоювання щодо обсягів її виробництва у 2021 році. Погодні умови не були сприятливими, і картопляні поля в Білорусі відчули негативні наслідки посухи, яка призвела до зниження врожайності картоплі і його якості», — відзначають аналітики.

Разом з тим, картопля в Молдові, Польщі та Україні продається значно дешевше.

Найбільшим постачальником картоплі в Білорусь в перші 7 місяців 2021 року була Україна, звідки було ввезено 15,5 тис. тонн. Також Білорусь закуповувала картоплю в РФ, Азербайджані, Північній Македонії, Єгипті та Німеччині.

Західні та північні регіони України зараз активно експортують картоплю не тільки в Білорусь, але і в балканські країни, перш за все в Сербію, де ціни на картоплю істотно вище.

При цьому самі фермери повідомляють про далеко не найкращий врожай картоплі та про зміщення термінів його збирання.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *