На Волині у розпалі сезон полуниць. Їх вирощують і одноосібники, і фермери, які влітку наймають місцевих жителів для збору врожаю на плантаціях.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на business.rayon.in.ua.
«Останніми роками все більше людей обирають сезонний підробіток вдома, а не закордоном», — розповів керівник сільськогосподарського підприємства Віталій Ішмурат.
«На полуничній плантації у селі Трилісці Луцького району щодня працює 100-150 збирачів. Більшість — живуть у цьому ж селі, або приїздять із сусідніх», — каже мама трьох дітей Юлія Харчук. У полі жінка працює з восьмої ранку.
В день жінка в середньому заробляє 600-800 гривень. Каже: оплата залежить від ваги зібраних ягід, або годин проведених у полі.
«У мене троє діток, і такої змоги, як виїхати за кордон, я не маю. А тут достойна заробітна плата. В кожен момент я можу сходити додому до діток», — розповідає жінка.
Із сусіднього села Немир приїхала на підробіток пані Олена. Говорить, що торік їздила на сезон до Польщі.
Цього року вирішила залишитись працювати вдома: «Один раз на полуницю їздила за кордон, більше не їздила. На саджанці їздила, яблука. Нічим не відрізняється робота тут і там».
Сезон збору полуниці на цьому полі триватиме декілька тижнів, далі дозріватимуть пізні сорти. Працювати на місцеві плантації волиняни часто йдуть родинами.
Кожну ягоду збирачі очищують від стебла — таким чином урожай відразу заморожують. Власник плантації Віталій Ішмурат каже, що вирощують лише органічну полуницю, яку везтимуть в країни Європи.
«Вирощуємо сорти Ханей, Зенга Зенгана, Полка, тобто, ті сорти, які добре йдуть на заморозку, тому що я в основному не працюю на супермаркети, на ринок фреш», — каже керівник ягідного підприємства.
Полуниці і суниці власник вирощує останні кілька років. В день з усіх плантацій збирають до восьми тонн суниць та полуниць. Скільки ягід планує зібрати – Віталій не прогнозує. Каже: робочий сезон в них триває від березня до листопада. Робітників переважно наймає серед місцевих жителів.
Цього року гуртові та роздрібні ціни на полуницю вдвічі нижчі, ніж були 2020 року. Розповів начальник відділу рослинництва обласного управління агропромислового розвитку Олександр Книш.
Торік ціна полуниць на найбільшому ринку сільгосппродукції у Львові була орієнтовно 50 грн за кілограм. Нині — вдвічі менше.
«Посівні площі під полуницю збільшились. Кліматичні умови сприяли, щоб одночасно і середні сорти, і пізніші, і раніші, дозрівали. Поступила на ринок більша кількість урожаю, ніж зазвичай. Це спричинило дещо просідання цін», — пояснює фахівець з рослинництва.
Нині загальні площі, на яких волинські фермери-одноосібники та великі аграрні господарства вирощують полуницю, сягає півтисячі гектарів. У відділі рослинництва АПК області додали: 80% волинських полуниць вирощують в господарствах населення.
Джерело: propozitsiya.com