У травні 2020 р. цукрові котирування продовжили рухатися у знижувальному тренді. Конкуренція на світовому ринку цукру посилилася після виходу нових гравців, зокрема Росії, яка стала нето-експортером даної продукції.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.
Нагадаємо, що зниження цін на цукор розпочалося у лютому, у березні вони втратили біля 20%, у квітні падіння уповільнилося, а в першій половині травня перевищило 5%. В другій половині травня ціни незначно відновилися, проте до попередніх рівнів їх ще дуже далеко. За підсумками травня котирування цукру на біржі ICE знизилися на 0,5% з 0,1097 до 0,1091 $/фунт.
Уряди та відомства охорони здоров’я багатьох країн протягом довгих років намагалися, проте марно, скоротити світове споживання цукру. І лише пандемія короновірусу різко змінила ситуацію, суттєво знизивши попит споживачів на продукти з високим вмістом цукру, — повідомляє BNN Bloomberg.
За даними Czarnikow Group, закриття закладів громадського харчування, спорткомплексів та кінотеатрів в більшості країн призведе до зниження попиту на товари, що місять цукор, вперше за останні 40 років. Продажі напоїв та кондитерських виробів від Coca-Cola Co та Nestle SA вже впали, і попри поступове відновлення економіки попит на них ще не скоро виросте до початкового рівня. За оцінками експертів, у кіно людина споживає більше солодких напоїв чи інших солодощів, ніж під час домашнього перегляду фільму.
В перші три тижні квітня продажі Coca-Cola впали на 25%, і компанія очікує ще більшого зниження продажів у другому кварталі, обумовленого пандемією. Про подібну тенденцію повідомляють PepsiCo Inc.
Пандемія поглибила скрутну ситуацію, в якій й так перебувала цукрова промисловість. Зростання попиту останніми роками уповільнилося, насамперед, за рахунок країн, що розвиваються. Так, уряди Таїланду та Південної Африки оподаткували солодкі напої, а лікарі закликали людей скоротити споживання вуглеводів, щоб уникнути ожиріння.
За оцінками Czarnikow Group, в поточному сезоні споживання цукру знизиться на 1,2% до 169,9 млн т. А Світова організація з цукру вже заявила, що криза майже унеможливила прогнозоване на 2020 р. зростання споживання, що призведе до значних втрат.
Джерело: propozitsiya.com