Втрати врожаю кукурудзи в Україні цього року можуть досягти 30%, — НААН

Через несприятливі гідротермічні умови стан посівів кукурудзи в більшості регіонів України в даний час оцінюється як близький до критичного, а місцями — як критичний. У зв’язку з цим, за оцінкою фахівців Національної академії аграрних наук (НААН) України, втрати врожаю зернової в 2020 р. можуть досягати 30%. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на НААН.

Як зазначається, запаси продуктивної вологи в метровому шарі ґрунту під кукурудзою станом на початок другої декади серпня на більшості територій становили 24-42 мм, а на півдні Дніпропетровської області — лише 15-16 мм.

«Така кількість вологи в ґрунті обумовлює стан водного голодування і певних проблем з повноцінним наливом зерна, особливо, у кукурудзи пізніх строків сівби, а також у загущених і засмічених посівах зернової», — зазначили вчені.

Також вони оцінюють поточні агрометеорологічні умови як несприятливі для формування врожаю та закінчення вегетації кукурудзи через аномально тривалу суху та спекотну погоду з суховійними явищами та низькими ґрунтовими вологозапасами.

«Посуха досягла критеріїв стихійного агрометеорологічного явища», — підкреслюється в повідомленні.

Основною причиною зниження врожайності кукурудзи названі недостатні влагозапаси в ґрунті навесні (108-142 мм в метровому шарі ґрунту), аномально високі температури в період генеративного розвитку культури і відсутність ефективних опадів, починаючи з третьої декади липня.

Ще однією причиною зниження даного показника вчені назвали пізні терміни сівби кукурудзи, необґрунтоване загущення посівів щодо зональних рекомендацій та їх незадовільний фітосанітарний стан.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *