У 2022/23 МР очікується скорочення валового збору соняшнику на 30%

В Україні триває збір соняшнику і станом на 20 жовтня 2022 року вже зібрано 68% площ на підконтрольній Україні територіях. За попередніми оцінками, українським аграріям вдасться зібрати 10,5 млн т насіння соняшнику, що на 30% менше середньорічного показника за останні 3 роки.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Ukrainian Agribusiness Club.

Зменшення валового збору відбулося як за рахунок посівних площ, так і за рахунок врожайності. Посівні площі зменшені на 26% до 4,7 млн га в порівнянні з середнім показником за 3 останні роки через тимчасову окупацію частини територій України, а також неможливість проведення господарської діяльності на частині територій, що були звільнені або знаходяться поруч з територіями ведення бойових дій.

Щодо врожайності, то за попередніми оцінками середня врожайність становить 22,4 ц/га, що на 5% нижче за середній показник за останні 3 роки. 

Загалом 2022/23 МР складний для українських виробників насіння соняшнику не лише через війну та фінансові труднощі (низька ціна на продукцію та проблеми з реалізацією через обмеження експорту соняшникової олії), а й через тяжкі умови під час збирання. Затяжні дощі восени відклали у часі збір врожаю насіння соняшнику та частково погіршили якість насіння. Однак вирощених обсягів вистачить як для задоволення внутрішніх потреб, так і частково для зовнішнього ринку.

Наразі важливо, щоб продовжив роботу «зерновий коридор», за допомогою якого, у тому числі, і експортують соняшникову олію. Продовження роботи даного каналу дозволить аграріям отримати кошти за вирощену продукцію та провести весняну посівну.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *