У 2023 році Україна залишилась в топ-10 постачальників свіжої лохини до Великобританії

За підсумками 2023 року Україна залишиться в топ-10 найбільших постачальників свіжої лохини на ринок Великобританії. Нагадаємо, що Велика Британія є лідером у Європі за обсягами споживання лохини як загалом, так і з розрахунку на одного жителя з великим відривом від решти.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Загалом Україна поставила до Великої Британії 390 тонн свіжої лохини – на 11% більше, ніж роком раніше. Ця країна стала п’ятим найбільшим ринком збуту для експортерів з України, після Польщі, Нідерландів, Грузії (читай росії) і Німеччини.

«Велика Британія для постачальників з України не є поки що пріоритетним ринком збуту лохини, тому що для поставок у цю країну потрібні значні обсяги й регулярність поставок протягом максимального періоду часу. Щоб виходити на цей ринок, українським виробникам і експортерам потрібно консолідувати зусилля, уніфікувати сорти, стандарти вирощування, доопрацювання та пакування. Також для доступу на цей ринок доводиться витрачати значні додаткові ресурси на додаткову сертифікацію, що також має сенс лише в разі значних обсягів торгівлі. Однак і переваги на цьому ринку значні – ціни за поставлену лохину до Великої Британії зазвичай вищі, ніж під час поставок на інші ринки збуту. Тож найближчими роками Велика Британія неминуче ставатиме дедалі важливішим ринком для українських експортерів лохини, оскільки я очікую зростання обсягів виробництва та експорту», – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Найбільшим постачальником лохини до Великої Британії за перші 10 місяців 2023 року було Марокко. Однак за підсумками року першу позицію в рейтингу, найімовірніше, поверне собі Перу, попри зниження обсягів виробництва лохини та її експорту. До п’ятірки головних постачальників входять також Іспанія і Польща. Потрібно зазначити, що, не виключено, що частина лохини, яка поставляється до Великої Британії з Польщі, – це українська ягода, тому що близько 1,1 тис. тонн свіжої лохини з України у 2023 році було експортовано саме до Польщі.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *