У бюджеті-2024 необхідно розширити підтримку аграріїв, – Денис Марчук

Додаткове фінансування аграріїв на деокупованих територіях та зонах бойових дій, відшкодування розмінування, розширення кредитування та аграрні розписки – такі ключові напрямки державної підтримки агросектору мають бути закладені у бюджет 2024 року, заявив заступник Голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«Господарства на деокупованих територіях та у зоні бойових дій на сьогодні є найбільш постраждалими. Їх потужності знищенні внаслідок бойових дій, розграбовані, а поля заміновані. В той час вони можуть працювати: платити податки та надавати робочі місця. Тому держава має подбати про те, щоб вони могли працювати. Вважаємо, що у бюджеті на 2024 рік має бути передбачено фінансування для таких аграріїв у межах 3-4 тис. гривень на гектар», – зазначив Денис Марчук.

На державному рівні має запрацювати програма відшкодування за проведені роботи з розмінування. Згідно з даними Київської школи економіки, сьогодні вартість розмінування 1 гектара коштує 3 тис. доларів, що є непід’ємною сумою для аграріїв.

«Сьогодні наші міжнародні партнери надають нам близько 2 млрд гривень на розмінування. У той час, це дуже мало, порівнюючи вартість розмінування із територіями, які потенційно забрудненні вибухонебезпечними предметами. Відшкодування вартості розмінування прискорило б сам процес. Також для аграріїв на деокупованих територіях мають бути здешевлені відсоткові ставки за кредитами. Передбачається, що це буде 1% річних за перші два роки після взяття позики, а потім – 3%», – зазначив Денис Марчук.

Також мають бути розширені умови державної підтримки для інших аграріїв. Наприклад, ліміти за державною програмою «5-7-9» мають бути збільшені з 90 млн грн до 130-140 млн грн. А можливості роботи аграрних розписок мають бути збільшені.

Для того, щоб збільшити коло позичальників, потрібно надати право видавати позики за аграрними розписками під право оренди землі. Це дозволить аграріям залучати додаткове фінансування поза банками. Для цього потрібні зміни у законодавстві. В парламенті вже зареєстровано законопроєкт №9352.

«Для того щоб аграрії могли залучати додаткове фінансування потрібно змінити законодавство в частині аграрних розписок та дозволити фермерам надавати, в якості застави, права оренди земельних ділянок. Для цього в парламенті вже зареєстровано законопроєкт № 9352 «Про створення умов для залучення коштів на агровиробництво». Він значно збільшить інтерес до аграрних розписок з боку постачальників ЗЗР, насіння, добрив та трейдерів», – додав Денис Марчук.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *