Главная / АГРОНОВИНИ / У жовтні Україна імпортувала рекордний обсяг картоплі за всю історію

У жовтні Україна імпортувала рекордний обсяг картоплі за всю історію

Україна імпортувала рекордну кількість картоплі в жовтні 2019 р — 92,6 тис. т, що більше, ніж будь-коли в історії України за цілий рік.

Про це повідомляє propozitsiya.com з посиланням на East-Fruit.

Всього ж з початку сезону в Україні вже імпортовано більше 142 тис. т картоплі — в 529 разів більше, ніж за той же період попереднього сезону.

Згідно з даними цінового моніторингу EastFruit, незважаючи на зростання імпорту картоплі в вересні-жовтні, ціни на нього істотно не знизилися. Середня ціна на продукцію в цей період коливалася в межах від 8 до 11 грн/кг (32-44 цента США за кг). У даний час картоплю продають, переважно, по 9 грн/кг (близько 37 центів США за кг).

«Не дивлячись на те, що картопля є найбільш споживаним в Україні продуктом плодоовочевої галузі, якщо вірити даним статистики, обсяги його продажів у натуральному вимірі в мережах супермаркетів країни менші, ніж, наприклад, обсяги продажів цитрусових або бананів», — зазначив економіст інвестиційного відділу The Food and Agriculture Organization Андрій Ярмак

За його словами, у жовтні в Україну було ввезено близько половини річного обсягу продажів картоплі мережами супермаркетів, а це вже дуже суттєво.

За оцінками аналітиків «Української плодоовочевої асоціації» (УПОА), попит на картоплю буде залишатися низьким у листопаді й грудні, активізувавшись лише трохи до свят. При цьому обсяги продажів картоплі в передсвяткові дні, напевно розчарують представників роздрібної торгівлі. Відповідно в січні знову варто очікувати провалу в продажах і лише в лютому попит може відновитися.

Імпорт, на думку експертів УПОА, в листопаді різко знизиться, проте продовжить залишатися істотним. А вже до кінця місяця УПОА не виключає можливості зниження оптових цін на картоплю.

Нагадаємо, що за словами директора компанії «Агріко Україна» Миколи Гордійчука, в поточному році через погані погодні умови врожайність картоплі менше приблизно на 30%, проте його дефіциту не буде, так як він є в достатній кількості у аграріїв.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Штучний ніс зміг визначити стиглість персиків

Бразильські вчені створили штучний ніс E-nose, який може визначити стиглість персиків, які знаходяться на дереві. ...

David Montgomery Womens Jersey