У Кіровоградській області очікують вдвічі менший, ніж торік, урожай меду

Через здорожчання пального не всі пасічники вивезли вулики на поля під час цвітіння медоносів. Не сприяли і погодні умови, розповіла директорка обласного департаменту агропромислового розвитку Валерія Фурманова.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

За словами Валерії Фурманової, за потужностями виробництва меду у 2021 році Кіровоградська область зайняла перше місце в Україні.

«Щороку ми виробляємо більше трьох тисяч тонн меду. Минулого року було 3200. За виробництвом меду тримаємо одну з лідируючих позицій, але мед у регіоні виробляють, переважно, домогосподарства, населення».

Експортер меду Олександр Оньша розповів, що минулого року мед у пасічників закупляли по 50-60 гривень за кілограм.

«У доларовому еквіваленті — до двох доларів. Цьогоріч ціну Європа виставила 2,4 євро. Майже у всіх експортерів».

Але через повномасштабну війну в Україні, мед цьогоріч продати складніше.

«Здорожчала логістика. Морський шлях недоступний, черга на контейнери зараз велика. Замовивши контейнер, два місяці треба очікувати, коли прийде. Європа відмінила митні збори, але це вплинуло на вигоду для європейців, а не експортерів з України. Тобто, експорт з України буде по тій же ціні, що й минулоріч».

За словами Олександра Оньши, собівартість кілограму меду — 90 гривень.

«Це якщо ввести повністю затрати, робочу силу, транспорт. Закупівельна ціна, яка становить 65 гривень, очевидно, збиткова. Для експортерів логістика теж подорожчала. А у зв’язку з меншою кількістю меду, яка буде зібрана, ціна заготівельна, в порівнянні з минулим роком, зросла десь на десять гривень. Відповідно, заробітки будуть мінімальними».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *