У листопаді продали землі у чотири рази менше, ніж передали в оренду

Загальна площа сільгоспземель, переданих в оренду у листопаді 2023 року, у чотири рази більша від площі проданих земель. Такі дані наводять експерти KSE Агроцентру в новому випуску аналітичного огляду ринку земель України, підготовленого за підтримки Програми USAID АГРО.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Програми USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО.

«Власники земельних ділянок не поспішають продавати землю, віддаючи перевагу самостійній обробці або  переданню в оренду для одержання пасивного доходу. З відкриттям ринку для юридичних осіб раптового та екстраординарного збільшення земель в обігу  ми не очікуємо», – коментує віцепрезидент Kyiv School of Economics з економічної освіти, керівник проєкту «Земля незламності» Олег Нів’євський.

У листопаді 2023 року, вже третій місяць поспіль встановлено рекорд із передання в оренду комунальних сільгоспземель – через онлайн аукціони на платформі Prozorro.Продажі передано 565 ділянок сукупною площею 4,9 тис. га. 

Доходи громад від використання та обігу земель сільськогосподарського призначення сягнули 14% від сукупних надходжень місцевих бюджетів. Найбільшу частку у податкових надходженнях громад земля генерує у Кіровоградській (30%), Одеській (19%) та Полтавській (19%) областях.

Загалом з моменту відкриття земельного ринку було укладено 187,7 тис. угод купівлі-продажу сукупною площею понад 412,6 тис. га, що дорівнює 0,99% від площі усіх сільськогосподарських земель України.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *