У Львівській області виділять гроші на розкислення грунтів та пільгові кредити

4 грудня відбулось чергове засідання обласної комісії з Комплексної програми підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області на 2016-2020 роки, на якій розглядали заявки за напрямами: «Розкислення грунтів (вапнування) шляхом внесення вапнякових меліорантів» та «Фінансова підтримка суб’єктів господарювання агропромислового комплексу на зворотній основі у вигляді пільгових кредитів на реалізацію бізнес-планів». Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Яворівську районну державну адміністрацію.

На виконання заходу «Розкислення грунтів (вапнування) шляхом внесення вапнякових меліорантів» із обласного бюджету виділено 480 тис. гривень. За результатами конкурсу 3 господарства області отримають фінансову підтримку в сумі 210 тис. гривень на виконання цього заходу програми.

Станом на сьогодні негативним в господарствах є кислі грунти. Показник кислотності здійснює великий вплив на розвиток кореневої системи та живлення рослин через засвоєння поживних речовин.

Комплекс позитивних змін, що відбуваються в кислих ґрунтах під впливом вапнування, докорінно поліпшують їх родючість та підвищують урожайність сільськогосподарських культур.

У 2018 році за напрямом «фінансова підтримка суб’єктів господарювання агропромислового комплексу на зворотній основі у вигляді пільгових кредитів на реалізацію бізнес-планів» виділено 12.9 млн. грн., з яких  набули право на  одержання пільгових кредитів  28 переможців бізнес-планів на загальну суму 9.8 млн. грн. Ще 4 сільгоспвиробники захистили свої бізнес-плани на комісії і отримають 1.19 млн. грн. пільгових кредитів.

Слід відзначити, що цей напрям підтримки аграріїв є унікальною можливістю залучення дешевих фінансових ресурсів для реалізації проектів, адже пільгове кредитування передбачає одну з найнижчих відсоткових ставок за користування кредитними коштами в Україні у розмірі 5% річних. Також передбачається можливість відстрочення повернення основної суми зобов’язання до одного року. На сьогоднішній день по цьому напряму доступно ще  1.9 млн. грн.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *