У Польщі почалося #Агроповстання 2019: фермери блокують дороги

У понеділок 28 січня в Польщі почалося #Агроповстання 2019: у багатьох населених пунктах страйкують фермери. Лідери акції підкреслюють, що їх спільні дії будуть мирними, незважаючи на те що над фермерськими господарствами зростає загроза. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на службу інформації «Брестської Газети».

Фермери вимагають від влади створити механізм підтримки малих сільськогосподарських підприємств, а також обмежити імпорт продукції, в першу чергу з України.

До слова, польські аграрії вже протестували проти політику влади в середині грудня 2018 року. Тоді фермери, одягнені за прикладом французьких активістів в жовті жилети, перекрили найбільшу польську автомагістраль А-2, що проходить через всю країну із заходу на схід. Протестуючі заблокували дорогу сільгосптехнікою, вимагаючи від влади виконання їхніх умов.

У число вимог входили компенсація фермерам збитків від спалаху африканської чуми свиней і введення мита на імпорт української сільгосппродукції. У підсумку вони погодилися на час перервати свою акцію.

Великі виступи незадоволених аграріїв почалися в липні 2018 року. Крім посухи становище селян посилює політика посередників і великих торгових мереж, які змушують виробників постачати продукцію за безцінь. Багато фермерів вважають, що одна з основних причин цієї ситуації – конкуренція з боку українського імпорту.

Наприклад, собівартість українського зерна нижче, ніж польського, тому зараз на ринку Польщі домінують імпортні зернові. Ще однією проблемою стала поява в країні продукції українського садівництва: в 2017-2018 роках Україні вдалося увійти в десятку найбільших експортерів в Польщу фруктів і ягід, подвоївши обсяги поставок. Всього за цей період на польський ринок українськими компаніями було поставлено свіжих і перероблених ягід на суму $56 млн.

Хоча Україна може ввозити продукцію в країни ЄС тільки в рамках виділених квот, ці поставки вже викликають серйозну заклопотаність польських виробників, так як в даному випадку мова не йде про гідну конкуренцію – в ціновій боротьбі з українськими постачальниками поляки свідомо приречені на поразку.

Якщо керівництво країни не піде на поступки, фермери погрожують 6 лютого розпочати «облогу» Варшави.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *