Позивач стверджує, що гербіцид, що міститься у виробленому Monsanto засобі для знищення бур’янів, привів до онкозахворювання. Суд розглядає понад 750 позовів щодо компанії. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на DW.com.
У Сан-Франциско в понеділок, 25 лютого, розпочався судовий процес у відношенні американської компанії компанія Monsanto. Позивач, громадянин США, стверджує, що гербіцид гліфосат, що міститься у виробленому компанією засобі для знищення бур’янів, сприяв розвитку у нього онкологічного захворювання. За словами адвокатів 70-річного чоловіка, він активно користувався засобом з 1980-х по 2012 рік.
Справа є прецедентною, оскільки вперше розглядається у федеральному окружному суді США і є лише одним епізодом в масштабному процесі. На вивченні суду знаходиться понад 750 подібних заяв щодо Monsanto.
Компанію зобов’язали виплатити онкохворому 78 млн доларів
22 жовтня 2018 року суд в Каліфорнії зобов’язав Monsanto виплатити іншому потерпілому з онкологічним захворюванням 78 млн доларів. Присяжні визнали, що гербіцид гліфосат “в значній мірі” сприяв розвитку захворювання у 46-річного чоловіка. Раніше він працював наглядачем шкільної території і використовував засіб протягом декількох років. На думку присяжних, компанія не попереджала покупців своєї продукції про те, що гербіциди можуть призвести до онкологічних захворювань.
У експертів немає єдиної думки про вплив гліфосату на здоров’я людини. Раніше агентство з охорони навколишнього середовища США і ряд регулюючих органів в Євросоюзі повідомили про відсутність ризиків розвитку онкологічних захворювань в результаті використання цього гербіциду. У свою чергу, в 2015 році Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) заявила, що речовина, можливо, є канцерогеном.
Американська компанія Monsanto – один з лідерів на світовому ринку продажів генномодифікованих насіння і гербіцидів. З червня 2018 року його належить німецькому концерну Bayer. Гліфосат широко використовується в тому числі і в Росії, де цей хімікат як засіб боротьби з бур’янами продається під марками “Раундап”, “Гліфор”, “Торнадо”, “Ураган”.
Джерело: propozitsiya.com