У Великобританії на полях згнили овочі на 60 мільйонів фунтів стерлінгів

Свіжа продукція на десятки мільйонів фунтів залишається гнити на полях Великобританії, тому що фермери не можуть залучити достатньо працівників для збору врожаю, а криза вартості життя загострюється.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Bloomberg.

Майже на 22 мільйонів фунтів стерлінгів фруктів і овочів було викинуто у першій половині року через нестачу робочої сили, згідно з опитуванням Національної спілки фермерів майже 200 виробників. Оскільки опитування представляє третину сектору садівництва, загальна цифра, ймовірно, перевищила 60 млн фунтів стерлінгів, у той час, коли ціни в продуктових магазинах зростають майже рекордними темпами.

«Це не що інше, як пародія, що якісна, поживна їжа витрачається даремно в той час, коли сім’ї по всій країні вже намагаються звести кінці з кінцями через стрімке зростання вартості життя», — сказав у заяві заступник президента NFU Том Бредшоу.

Хоча в багатьох сферах економіки не вистачає персоналу , сільськогосподарській галузі часто особливо важко залучити працівників, оскільки робота є сезонною і може означати довгі години фізичної праці за відносно низьку оплату. Brexit також ускладнив набір персоналу з Європейського Союзу.

Близько 40% респондентів опитування NFU сказали, що вони зазнали втрат урожаю через брак працівників, а виробники очікують, що наступного року виробництво впаде ще на 4,4%. У 2020 році британське виробництво фруктів і овочів оцінювалося приблизно в 2,7 мільярда фунтів. 

NFU закликав уряд розширити програму сезонних працівників, щоб запобігти втраті врожаю та підтримати інвестиції в сектор.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *