У Вінниці відбулося засідання антирейдерського штабу

31 січня у вінниці відбулося засідання обласного оперативного штабу із забезпечення прав і свобод власників земель або збіжжя. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на vlasno.info.

Розглядалися кричущі факти рейдерських захоплень в сільській місцевості.

Свіжим і особливо резонансним фактом стала миттєва несподівана зміна власника фермерського господарства «Дар’я і Я» у с. Кузьминці Барського району. Йшлося про те, що вона відбулася шахрайським чином. Власником ФГ «Дар’я і Я» є Вікторія Кулик, керівником – її чоловік Дмитро.

– 30 грудня минулого року нам зателефонували і порадили заглянути у Держреєстр підприємств України. Мовляв, там нас чекає сюрприз. Наступного дня ми з чоловіком це зробили і були шоковані! Як виявилося, наше фермерське господарство перереєстровано на невідому нам особу, причому всі інші дані в Держреєстрі залишилися незмінними, – розповідає Вікторія Кулик. – Згодом стало відомо, що це зробив реєстратор комунального підприємства «Реєстраційний центр реєстрація нерухомості та бізнесу» Олександр Прошкін. При цьому я не підписувала жодних договорів купівлі-продажу чи інших відповідних документів.

Досить швидко родина Куликів прийшла до тями. В першу чергу фермери найняли збройну охорону свого господарства. Інакше нові власники швидко б вивезли всі активи підприємства. Зрозуміло, при цьому постраждали б і всі 260 власників орендованих ФГ «Дар’я і Я» земельних паїв.

Фермери Кулики написали заяву щодо шахрайства до поліції і водночас звернулися до судових органів. Вони наголошують на тому, що вели свій аграрний бізнес чесно, сплачували людям високу ціну оренди за паї і усіляко допомагали односельчанам у соціальній сфері. Спрямовували вільні кошти на купівлю сучасної техніки, свиней тощо. Замість того, щоб, приміром, погасити кредит за власну квартиру.

– У мене теж аграрна родина, тому я чудово розумію фермерів. Це не рейдерство, а банальний бандитизм! – емоційно відреагувала заступниця міністра. – Такі шахраї нерідко користуються шпаринами у законодавстві. Щоб їх закрити, ми подали до Верховної Ради України законопроект щодо обов’язкового нотаріально завіреного укладання угоди про відчуження корпоративних прав та договорів між орендодавцем і орендарем. Але він не пройшов друге читання.

Не секрет, щоб добитися правди в українських судах, необхідно пройти чималий шлях – тривалістю кілька місяців або навіть років. За цей час будь-яке паралізоване підприємство (без права підпису керівника, що наразі відбувається у ФГ «Дар’я і Я») може померти. Тому у Міністерстві юстиції України створили Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації. Це колегіальний орган, де справедливість можна повернути лише за місяць, причому без необхідності звертатися до суду. Сам туди Вікторія Кулик, за порадою заступниці Міністра, й спрямувала своє звернення.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *