Єврокомісія не має грошей для компенсації Україні додаткових транспортних витрат на експорт зерна

Європейська комісія не має миттєвих грошей у бюджеті та не має чіткого способу допомогти фінансувати додаткові транспортні витрати, які несуть українські експортери зерна після припинення Чорноморської угоди.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Reuters.

Україні, одному з найбільших у світі експортерів зерна, тепер доведеться майже повністю покладатися на дорогі маршрути через Європейський Союз, а найдешевша альтернативна артерія, річка Дунай, не в змозі збільшити свій обсяг настільки, як сподівалися після бомбардувань.

Міністерство сільського господарства України звернулося з листом до верховного представника ЄС з питань торгівлі Валдіса Домбровскіса, щоб Комісія надала фінансову допомогу для покриття додаткових транспортних витрат на використання альтернативних маршрутів ЄС, відомих як «Шляхи солідарності». Україна оцінює додаткову вартість у 30-40 доларів за тонну.

У листі також міститься прохання про розширення шляхів солідарності на 1-1,5 млн тонн на місяць через «зелені коридори», зокрема до Адріатичного моря, країн Балтії, Німеччини та Нідерландів.

Дипломатичне джерело повідомило Reuters, що грошей дуже бракує, і значні кошти можуть надійти лише після проміжного перегляду бюджету, на збирання якого може знадобитися ще кілька місяців, навіть коли осінній збір кукурудзи не за горами.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *