Єврокомісія вимагає від Польщі зняти ембарго на українське зерно

Європейський союз тисне на польський уряд з метою скасувати ембарго Польщі на імпорт зерна з України. Міністр сільського господарства країни Чеслав Сєкєрський підтвердив цей факт, стверджуючи, що заборона діє, незважаючи на сигнали про відновлення імпорту з 1 січня цього року.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agropolska.

Густав Єндрейк, голова Люблінської сільськогосподарської палати, повідомив про повернення імпорту чотирьох видів зерна з України, на які діє поточне ембарго. Однак існує невизначеність щодо пропуску зерна через кордон без митних платежів.

Міністр Сєкєрський, у інтерв’ю для порталу Radio Maryja, стверджує, що одностороннє закриття кордону для імпорту зерна залишається в силі. Проте Брюссель тисне на відновлення імпорту, як підтвердив сам міністр.

«Ембарго наразі не має терміну припинення. Ми рахуємо на це, вже отримали докази, оскільки прийшло лист з Європейської комісії із вимогою скасування ембарго», – зізнався Чеслав Сєкєрський.

Нагадаємо, що після того, як Єврокомісія не продовжила ембарго на українське зерно в прифронтових країнах, Польща запровадила власне регулювання. З 16 вересня цього року заборонено ввозити пшеницю, кукурудзу, ріпак і насіння соняшнику з України. Також заборонено імпортувати продукцію, отриману з цих продуктів. Перевозити їх можна в рамках контрольованого транзиту.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *