Європейський Союз експортує тисячі тонн особливо небезпечних пестицидів, в тому числі і в Україну

Нове розслідування громадської організації Public Eye (разом зі слідчим підрозділом екологічної організації Грінпіс із Великобританії) оприлюднило інформацію про те, що країни Європейського Союзу експортують понад 80 тис. т пестицидів, які визнані небезпечними і заборонені для використання в ЄС.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ecolog-ua.com.

Вся ця отруйна продукція йде на експорт. Точно кажучи тут не має нічого протизаконного, але явище не сумісне з мораллю.

У 2018 році країни Європейського Союзу експортували 81 615 т пестицидів, що містять речовини, які заборонені до використання на власних полях через небезпеку, яку вони становлять для здоров’я людей та навколишнього середовища. Країнами-«чемпіонами» цього надзвичайно небезпечного експорту є Великобританія — 32 187 т, Італія — 9 499 т, Німеччина — 8 078 т, Нідерланди — 8 010 т, Франція — 7 663 т, Іспанія 5 182 т та Бельгія 4 987 т.

«Якщо країни ЄС, маючи всі наукові дані та висновки, що ці пестициди занадто небезпечні, то як можна безпечно використовувати їх у бідніших країнах?», — запитує Баскут Тунчак, колишній спеціальний доповідач ООН.

У липні минулого року 35 експертів ООН закликали ЄС заборонити таку практику. У Франції така заборона повинна набути чинності з 2022 року.

Великобританія є провідним експортером особливо небезпечних пестицидів. Лише Великобританія, Італія, Нідерланди, Німеччина, Франція, Бельгія та Іспанія охоплюють понад 90% обсягів такого токсичного продажу. Ці небезпечні пестициди експортуються в 85 країн світу, три чверті з яких — країни, що розвиваються, або країни, де законодавство не забезпечує належного захисту здоров’я людей та навколишнього середовища.
Найбільше купують такої отруйної хімічної продукції США, далі йдуть країни з середнім або низьким рівнем доходів, з них по зниженню обсягів: Бразилія, Україна, Марокко, Мексика та ПАР. 

Найбільш поширеними особливо небезпечними пестицидами, які Україна отримує з ЄС, є препарати на основі таких діючих речовин як ацетохлор, атразин та хлорпірифос. В 2011 році L’Inserm (Національний інститут здоров’я та медичних досліджень, Франція) оприлюднив результати дослідження, в яких було вказано на шкідливий вплив атразину на розвиток плоду та неврологічну систему дітей.

Слід зазначити також, що останні дослідження свідчать про те, що вплив триазинових гербіцидів може збільшити ризик раку у жінок. Атразин, навіть якщо присутній в незначних кількостях, здатен збільшувати на 500% ризик нерегулярних менструальних циклів у жінок. Забруднена атразином вода особливо небезпечна для вагітних жінок, достатньо всього 0,4 мкг на літр і це вже загрожує затримкою росту плоду.

Якщо атразин небезпечний для мешканців країн ЄС, то як він може бути безпечним для українців?

Відповідно до принципів Базельської конвенції Україна не повинна отримувати пестициди, якщо вони заборонені в країні походження через їх небезпечність.

Але навіть всупереч Міжнародному договору це все відбувається і за це розплачуються українці ціною власного здоров’я та здоров’я своїх дітей.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *