Україна допомогла Румунії побити рекорд з експорту зернових у порту Констанца

У цьому році чорноморський порт Констанца (Румунія) побив свій рекорд з експорту зернових завдяки стрімкому зростанню поставок з України, повідомила адміністрація порту. Обсяг вивезених зернових становив 32,6 мільйонів метричних тонн з січня по листопад, порівняно з попереднім рекордом у понад 25 мільйонів тонн.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на hellenicshippingnews.

Приблизно 40% загального обсягу припадає на українські зернові, що складає 13 мільйонів тонн. Це значний зріст порівняно з жовтнем (11,7 мільйона тонн) і взагалі за 2022 рік (8,6 мільйона тонн). Україна є одним з найбільших світових експортерів зерна, а Констанца стала головним альтернативним маршрутом експорту для України з моменту повномасштабного вторгнення росії у лютому 2022 року.

Румунія планує збільшити транзитну потужність для українських зернових до 4 мільйонів тонн на місяць, а зараз покращує інфраструктуру порту за рахунок коштів ЄС. Міністр транспорту Сорін Гріндяну повідомив, що це дозволить цілодобову навігацію по Сулінському каналу річки Дунай, який веде до Констанци.

«Спільними зусиллями ми розширюємо можливості для експорту, сприяючи розвитку наших країн», – зазначив Міністр транспорту Сорін Гріндяну.

Також Молдова, яка межує з Румунією та Україною, модернізує пункти пропуску та інфраструктуру залізниць для полегшення транзиту.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *