Главная / АГРОНОВИНИ / Україна: імпорт овочів і фруктів зростає, а експорт падає

Україна: імпорт овочів і фруктів зростає, а експорт падає

За липень-жовтень 2019 року імпорт плодоовочевої продукції в Україні зріс більш ніж в півтора рази по відношенню до такого ж періоду 2018 року.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на east-fruit.com.

Аналітики EastFruit відзначають тривожну тенденцію у сфері торгівлі плодоовочевою продукцією — різке погіршення балансу зовнішньої торгівлі у другому півріччі 2019 року.

За липень-жовтень 2019 року імпорт плодоовочевої продукції в Україні зріс більш ніж в півтора рази по відношенню до такого ж періоду 2018, а експорт знизився на 9%. Всього за цей період Україна витратила на ввезення овочів, фруктів, ягід і горіхів $ 223,4 млн, тоді як виручка від експорту склала $ 148,4 млн. А це означає, що Україна була нетто-імпортером плодоовочевої продукції з негативним балансом на рівні $ 74,7 мільйонів. У липні-жовтні 2018 року торговельний баланс по плодоовочевій продукції був позитивним і становив $ 17,3 млн.

Зростання імпорту по відношенню до попереднього року почалося ще у першому півріччі, в той час як обсяги експорту залишалися переважно стабільними. За перші шість місяців 2019 року Україна експортувала плодоовочевої продукції на $ 194,4 млн, отримавши майже стільки ж виручки, як і роком раніше. А ось імпорт виріс відразу на 30% до $ 395 млн. Таким чином від’ємне торговельне сальдо зовнішньої торгівлі по цій групі товарів перевищило $ 200 млн за півріччя і було в два рази гірше, ніж роком раніше.

Однією з головних причин зростання обсягів імпорту в першому півріччі стали дуже високі ціни на цибулю ріпчасту, що призвело до значних витрат на ввезення цієї продукції. Також зросли обсяги імпорту інших овочів. Значний внесок у зростання імпорту внесли екзотичні фрукти, обсяги споживання яких росли в першому півріччі, незважаючи на невисоку ціну на яблуко.

У другому півріччі додатковим фактором, який негативно впливав на експорт і позитивно — на імпорт, стало зміцнення курсу гривні — національної української валюти. Крім того, урожай яблука виявився нижчим за очікування, що призвело до різкого скорочення його експорту. А ось чутки про різке зниження врожаю картоплі, привели до рекордного зростання його імпорту.

В даний час немає причин вважати, що ситуація може змінитися кардинальним чином. Швидше за все, імпорт продовжить рости, а експорт — скорочуватися по відношенню до обсягів минулого року, адже основні статті українського експорту — волоський горіх, заморожені і свіжі ягоди і яблуко мають свої складності.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Глобальний попит на добрива у зв’язку з коронавірусом не знизився, — АГТ

David Montgomery Womens Jersey