Главная / АГРОНОВИНИ / Україна — лідер за цінами на картоплю. Огляд ринку за 25-й тиждень 2019 року

Україна — лідер за цінами на картоплю. Огляд ринку за 25-й тиждень 2019 року

За даними EastFruit, на поточному тижні ринок картоплі врожаю 2019 року в більшості країн характеризувався падінням цін. При цьому відразу в трьох країнах ціни обвалилися на третину за підсумками тижня. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на East-Fruit.

Так, в РФ середня ціна впала до $0,39 кг на тлі триваючого зростання пропозиції вітчизняної продукції на ринку. Більш того, в Росії все ще активно пропонувалася імпортна продукція нового врожаю за цінами в межах $0,55-0,63 кг. При цьому мінімальний діапазон був актуальний для залишків раніше імпортованої картоплі з Пакистану, а за цінами, наближеними до максимальних, продавалася продукція виробництва Азербайджану та Єгипту.

Значне зниження цін було зафіксовано також в Білорусі та Молдові. У першому випадку ціни впали до $0,39-0,54 кг, а на молдавському ринку — в середньому до $0,44 кг. Більш того, оптові компанії Молдови все ще мали деякі обсяги імпортної торішньої продукції і пропонували її по $0,27-0,33 кг. Трохи менш активно знизилися ціни на ранню картоплю і в Польщі: всього на 10-14% до $0,33-0,45 кг.

Тим часом, виробникам з України вдалося утримати ціни на свою продукцію в середньому на рівні $0,49 кг, в результаті чого саме на українському ринку в кінці тижня пропонувався найдорожча картопля в регіоні моніторингу EastFruit. Більш того, українські виробники картоплі та овочів борщового набору вже повідомляли про можливий негативний ефект погодних умов на перспективи врожаю в цьому році.

Практично не змінилися ціни на картоплю врожаю 2019 року також в Таджикистані ($0,21 кг) і Грузії ($0,36 кг), а Узбекистан був єдиною країною, де ця продукція подорожчала за підсумками тижня.

Слідом за картоплею, в Росії та Польщі знизилися і ціни на моркву врожаю 2019 року на тлі зростання пропозиції вітчизняної ранньої продукції. На російському ринку ціни впали на 13% до середнього показника в $0,47 кг, а в Польщі — на 12% до $ 0,52 кг. У Росії також значну частину пропозиції ще становила імпортна продукція нового врожаю: в мінімальних діапазонах пропонувалася морква виробництва Єгипту ($0,39-0.41 кг), а ціни на продукцію, імпортовану з Ізраїлю та Киргизстану, досягали $0,60-0,63 кг. Також варто відзначити, що як в Росії, так і в Польщі, все ще активно пропонувалася торішня продукція за цінами в межах $0,28-0,39 кг та $0,31-0,42 кг, відповідно.

Тим часом, в Україні, Грузії та Білорусі ціни на ранню моркву практично не змінилися за підсумками тижня, а в Молдові було зафіксовано їх зростання на 22% до $0,60 кг. Подорожчала продукція врожаю 2019 року також в країнах Середньої Азії: в Таджикистані ціни зросли на 10% до $0,32-0,37 кг, а в Узбекистані, і зовсім, підскочили на 66% до середнього рівня в $0,35 кг.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Рейдери виграли суд: селяни з Рівненщини залишились без урожаю

30 липня біля стін Рівненської ОДА пікетували пайовики з Корецького району. Мешканці сіл просили у ...

David Montgomery Womens Jersey