Главная / АГРОНОВИНИ / Україна оголосила конкурси на концесію портів «Ольвія» та «Херсон»

Україна оголосила конкурси на концесію портів «Ольвія» та «Херсон»

Міністерство інфраструктури України оголосило про проведення концесійних конкурсів з передачі в концесію майна держпідприємств «Стивідорна компанія» Ольвія» та «Херсонський морський торговельний порт» та відповідного майно держпідприємства «Адміністрація морських портів України» (АМПУ). Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна».

Як говориться в публікації в четвер в урядовій газеті «Урядовий кур’єр», в разі «Ольвії» концесія за результатами конкурсу надається на 35 років, в разі Херсонського порту — 30 років.

Як раніше зазначив колишній тоді міністр інфраструктури Володимир Омелян, основне завдання двох зазначених пілотних проектів — залучити міжнародні практики та технології в українські порти.

На проведення конкурсу та визначення переможця чинне законодавство дає трохи більше трьох місяців.

«З переможцями будуть підписані договори, сторонами яких стануть: Мінінфраструктури, АМПУ, компанія переможець конкурсу, а також підприємство (SPV, т.зв. «проектна компанія»), яке буде створено та зареєстровано переможцем конкурсу в Україні для реалізації проекту», — уточнює АМПУ.

Згідно з раніше оприлюдненої документації, загальний обсяг очікуваних інвестицій з боку концесіонерів складе 17,3 млрд грн. протягом 35-річного терміну концесії для «Ольвії» і 1,4 млрд грн. за 30 років концесії херсонського порту. Інвестиції будуть спрямовані на оновлення інфраструктури та розвиток портів.

Протягом перших трьох років в «Ольвії» планується побудувати новий зерновий термінал потужністю 2 млн тон/рік (інвестиції 1,56 млрд грн), а в морпорту «Херсон» провести невідкладне оновлення активів (інвестиції 216 млн грн).

За даними Мінінфраструктури, зацікавленість в концесії госстівідоров в портах «Ольвія» і «Херсон» раніше проявили більше 25 українських та зарубіжних компаній з США, Китаю, Франції, Швейцарії, Великобританії, Японії, Туреччини, Катару та Кореї. Зокрема, «Нібулон», один з найбільших зернотрейдерів України, відзначав, що може інвестувати в Херсонський порт.

Мінінфраструктури та Міжнародна фінансова корпорація (IFC) з групи Світового банку з метою розвитку державно-приватного партнерства (ДПП) в портовій галузі 14 листопада 2017 року підписали меморандум про взаєморозуміння, згідно з яким IFC допоможе структурувати проекти державно-приватного партнерства (ДПП) в двох зазначених вище українських портах.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Розроблено технологію, яка забезпечує 100% запилення рослин

Розробка ізраїльського стартапу вже пройшла успішні випробовування на плодових насадженнях. Про це пише propozitsiya.com з ...

David Montgomery Womens Jersey