Україна почала експортувати волоський горіх в Японію

Україна стала однією з шести країн, які поставляли волоський горіх в Японію в 2018 році. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

У 2018 році в Україні різко зросло виробництво волоських горіхів. За різними оцінками врожай виріс на 20-30% та склав близько 120 тис. тонн. У сусідній Молдові врожай оцінюється в 40 тис. тонн, але внутрішнє споживання горіха набагато менше, тому Україна і Молдова входять до числа світових лідерів за обсягом експорту волоського горіха без шкаралупи.

Однак, в сезоні 2018/19 років ціни на горіхи не радують горіховодів. У Молдові навіть були випадки, коли фермери відмовлялися від прибирання горіха, вважаючи це нерентабельним. Причиною ж низьких цін, крім зростання виробництва в Україні, були також торговельні війни і переорієнтація потоків волоського горіха з США та Азії на ринок Євросоюзу.

До останнього часу Україна і Молдова продавали волоський горіх переважно на ринки ЄС і Близького Сходу, однак в зв’язку з насиченням цих ринків останнім часом якісною продукцією з США, експорт на ці ринки став ускладнюватися. США можуть запропонувати споживачам більш дорогий сортовий горіх, в той час як Україна і Молдова пропонують переважно несортовий горіх, який цінується менше. Проте, зростання виробництва горіха в Україні відбувається саме в сегменті дорого сортового горіха, а значить цілком можна почати звертати увагу на більш вимогливі ринки за якістю. У Молдові відсоток таких садів вже досить значний.

У зв’язку з цим прекрасною альтернативою ринків Близького Сходу та Євросоюзу може стати Японія. У цій країні цінують якість і готові платити за нього. При цьому грецький горіх користується все більшим попитом. За оцінками EastFruit в 2018 році Японія витратила на імпорт ядра волоського горіха близько $190 млн, показавши приріст імпорту за рік на 33%. Роком раніше імпорт також істотно зріс.

Звичайно, конкурувати на цьому ринку постачальникам з України і Молдови буде нелегко, так як майже 97% поставок ядра волоського горіха в країну забезпечують США, де стандарти якості найвищі. Крім того, США проводить активну маркетингову роботу в Японії. Однак Україна в 2018 році вже поставила першу пробну партію волоського горіха на ринок Японії, і, за попередніми оцінками, якість партії було досить хорошим, тому постачальники очікують, що ці поставки стануть регулярними.

До речі, таким чином, Україна стала лише шостою країною, яка постачала волоський горіх в Японію в 2018 році, що є дуже важливим визнанням — японці дуже обережно підходять до вибору партнерів, навіть якщо мова про пробні партії продукції.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *