Росток бавовни загинув на Місяці: вчені розповіли про подію в космосі

Бавовна, яка давала ознаки життя на Місяці та про який так захоплено віщав весь світ, несподівано зів’яв. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Politeka.

Раніше стало відомо, що паросток бавовни, який був доставлений на Місяць спеціальним космічним китайським апаратом Чан’е-4 два місяці тому, встиг прожити 9 днів. Фахівці, які розслідували загибель рослини, повідомили, що причиною трагедії стало падіння температури до мінус 150 градусів за Цельсієм.

Також вчені повідомили, що були готові до такого результату, з огляду на те, що життя в спеціальній ємності не могло зберегтися в силу навколишніх факторів. Слід вважати, що це був експеримент, який перевірив, чи зможе взагалі рослина дати сходи на планеті з іншої екосистемою, ніж на Землі. Адже йдеться не лише про температуру та повітря. До факторів можна віднести і гравітаційне поле, і ряд інших фізичних властивостях Місяця. Вчені повідомили, що можливість вирощувати їжу для космонавтів на Місяці в цілому можливо, однак треба змінити і доопрацювати міні-біосферу.

«Ми врахували майбутнє виживання в космосі. Вивчення росту цих рослин в умовах низької гравітації дозволило б нам закласти основу для нашого майбутнього створення космічної бази», – сказав головний науковий співробітник цього експерименту, професор Лю Ханьлун.

Напередодні повідомлялося, що Семена бавовни, які були доставлені на Місяць зондом «Чан’е-4», дали перші сходи і продовжують зростати. Про це повідомило Китайське космічне агентство.

Крім того, керівник біологічного експерименту в рамках китайської місії «Чан’е-4» повідомив, що крім бавовни прогрес в життєдіяльності намітився в насінні ріпаку та картоплі. На останні, картопля та ріпак, вчені покладають особливі надії. Саме цим двом представникам світу рослин потрібно буде годувати майбутніх астронавтів. Бавовна ж розрахована на виготовлення одягу на Місяці.

Раніше, на МКС вже проводили експерименти з вирощуванням рослин. Вони увінчалися успіхом. У числі таких рослин соняшники та зелень.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *