16 січня Європарламент схвалив звіт Спеціального комітету з процедури реєстрації пестицидів у ЄС. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agropages.com.
План має на меті зробити процедуру реєстрації більш прозорою та контрольованою. Для цього громадськість повинна отримати доступ до досліджень, що тривають в ході реєстрації пестицидів, включаючи всі дані та інформацію, що стосується подачі заяв. І це лише одна з багатьох пропозицій, поданих у звіті.
В ході процедури заявники повинні будуть реєструвати всі дослідження, після чого ця інформація вноситиметься до публічного реєстру. Потім певний час всі бажаючи зможуть коментувати інформацію, отриману під час досліджень, під час якого виробники ЗЗР зможуть надавати додаткові дані, аби забезпечити взяття до уваги всієї відповідної інформації у процесі прийняття рішення.
Європарламент також закликав Єврокомісію надати пропозиції заходів з захисту вразливих груп і заборонити використання пестицидів поблизу шкіл, дитсадків, ігрових майданчиків, лікарень і будинків опіки. Має стати жорсткішою процедура післяреєстраційної оцінки пестицидів, а Єврокомісія повинна буде почати епідеміологічне дослідження реального впливу пестицидів на здоров’я людей. Європарламент також пропонує існуючі дослідження канцерогенності гліфосатів і встановити максимальний рівень концентрації його залишків у грунті та поверхневих водах.
Євродепутати відзначили зростання занепокоєності правом заявників обирати конкретні країни, щоб здавати звіти про підтвердження властивостей діючих речовин у Європейське агентство з безпеки продуктів харчування, оскільки ця практика визнана як недостатньо прозора і така, що тягне за собою конфлікт інтересів. Вони закликали Єврокомісію проводити процедуру продовження реєстрації в кількох різних країнах.
Насамкінець Європарламент наголосив на необхідності політичної підзвітності та відповідальності в усіх аспектах процесу реєстрації.
«Вирішальним є те, що процедура реєстрації і надалі базуватиметься на наукових даних. В такому важливому питанні наукові дослідження повинні бути початком і кінцем. Тут не може бути місця для інтересів чи ідеологій. Дискусія не повинна залежати від політичного моменту або емоцій», — сказав співдоповідач, німецький євродепутат Норберт Лінс.
«Спеціальний комітет пролив світло на серйозні недоліки в системі реєстрації. Звіт і Європарламент вимагають суттєвих вдосконалень. Широка підтримка реформи процедури реєстрації пестицидів за рахунок більш прозорих і незалежних досліджень є сигналом до дії для урядів країн ЄС і Єврокомісії як шлях до відновлення довіри з боку громадян до системи прийняття рішень у ЄС», — відзначив інший співдоповідач, бельгієць Барт Стес.
Переклав Богдан Малиновський, [email protected]
Джерело: propozitsiya.com