Україна подасть позов через заборону імпорту агропродукції

У відповідь на заборону імпорту своєї сільськогосподарської продукції, Україна подасть позов проти Польщі, Угорщини та Словаччини. Матеріали розглядатиме Світова організація торгівлі (СОТ), заявив заступник міністра економіки і торгівлі — торговий представник України Тарас Качка.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Фокус.

Він розповів, що українська сторона хоче довести, що дії цих країн є юридично неправомірними.

«І тому завтра ми приступимо до судового розгляду», – сказав Качка.

За його словами, своїми діями Польща та Угорщина показують тотальну недовіру Євросоюзу. Він також вважає, що відкрита непокора Брюсселю дасть змогу міжнародним партнерам у майбутньому сумніватися в тому, що Брюссель говорить від імені Європейського Союзу.

«Уже багато років саме Європейська комісія є посередником у торговельних переговорах та інститутом торговельної політики для всього ЄС. І ми звикли працювати на цій основі», – сказав Качка.

На його думку, «системний підхід Будапешта і Варшави з приводу ігнорування позиції інститутів ЄС у торговельній політиці буде проблемою для ЄС загалом, тому що тут немає єдності».

Офіційний Київ збирається подати позов на Польщу, Угорщину та Словаччину до Світової організації торгівлі, а не через власну торговельну угоду з Євросоюзом.

«Я думаю, що весь світ має побачити, як держави-члени ЄС поводяться щодо торговельних партнерів і свого Союзу, тому що це може впливати і на інші держави», – наголосив торговий представник України.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *