Україна рятує нужденні країни Африки від голоду

Попри війну, завдяки продовольчій ініціативі Grain from Ukraine Україна може наблизитися до довоєнних показників експорту пшениці в такі нужденні країни, як Ефіопія, Кенія та Ємен. Нагадаємо, в рамках ініціативи днями з українського порту відбуло гуманітарне судно з 30 тис. тонн пшениці до Ємену.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на minagro.

За 9 місяців маркетингового року Україна вже відправила 293,3 тис. тонн пшениці до Ефіопії, що покриває 20% імпортних потреб країни в цій культурі. Річна потреба становить 1,5 млн тонн (дані USDA). До війни показник відправок української с/г продукції у цю країну  становив 35% їх закупівель. 

На 13% (283 тис. тонн) за сезон Україна змогла покрити імпортні потреби Кенії. Цей показник є близьким до довоєнного: тоді наша країна забезпечила Кенію на 16% від її потреб. Щорічно, аби прогодуватися, їм необхідно завозити 2,2 млн тонн пшениці.

На жаль, через війну росії проти України найменше наразі вдалося покрити імпортні потреби Ємену: лише 216,1 тис тонн із 3,8 млн тонн необхідних, що становить тільки 6%. У попередньому сезоні Україна відправила туди 700 тис. тонн, покривши потреби Ємену на 20%. Однак завдяки міжнародним партнерам, які долучаються до програми Grain from Ukraine, Україна ще має шанси наблизитися до довоєнних показників  і попередити голод у цій нужденній країні.

Читайте також: Зерно – на експорт, гроші – в офшор.

За даними Світового банку, за останні два десятки років кількість населення Ефіопії, Кенії та Ємену стрімко зросла. Чисельність Ефіопії збільшилася майже удвічі і наразі становить понад 120 млн. Приріст населення Кенії за той же період становить 20 млн, а  Ємену – 14 млн. Україна попри війну та набагато меншу кількість населення покриває значні обсяги  продовольчих потреб  цих країн. 

Загалом до нужденних країн (Ефіопія, Сомалі, Судан, Ємен тощо) за час роботи «зернового коридору» було відправлено майже 1 млн тонн пшениці. А до Африки за цей же період поїхало понад 3 млн тонн української агропродукції. У рамках продовольчих гуманітарних програм ООН та Grain from Ukraine до країн, які потребують української с/г продукції, відправлено 525,8 тис. тонн збіжжя.

Джерело: propozitsiya.com

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Один комментарий

  1. Останнім часом багато моїх знайомих дивуються, від чого я так розцвіла і виглядаю щасливою. Але ж раніше я була похмурішою за хмару. Адже мене кинув мій коханий чоловік і мені без нього навіть жити не хотілося. Але за порадою своєї тітки я звернулася по допомогу до знаменитої провісниці матінки Софії. Ця мудра жінка швидко виявила джерело зла — міську молоду відрядну, яка оточила мого чоловіка. Матінка Софія мене заспокоїла і сказала чекати повернення мого блудного Степушки.
    Не минуло й 3 днів, як на порозі з’явився мій ненаглядний. Я його спершу тиждень мучила, не пускаючи до себе, а потім, звичайно, пробачила. Тепер ми разом і щасливі, завдяки матінці Софії.
    Якщо хто хоче собі або комусь допомогти в біді, звертайтеся до матінки Софії по вайберу: +38 097 2055050.

    Rating: 5.0/5. From 1 vote.
    Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *