Главная / АГРОНОВИНИ / Україна щороку втрачає величезні обсяги врожаю через брак комбайнів

Україна щороку втрачає величезні обсяги врожаю через брак комбайнів

При цьому щорічна потреба в оновленні парку комбайнів не покрита навіть на третину, а співвідношення між новими і старими машинами становить приблизно «50 на 50». Про це пише propozitsiya.com з посиланням на delo.ua.

За результатами моніторингу за 2014-2018 роки встановлено, що процес міграції техніки, в середньому, триває 32-55 днів. А оптимальні строки збирання — не більше двох тижнів. Згідно з даними українських наукових установ, в зв’язку з цим тільки на збиранні зернових культур втрати врожаю щороку складають близько 10%, або 6-6,5 млн тон.

За офіційними даними, чисельність мігруючої техніки в відокремлених загонах становить близько 4 тисяч. Є й інша, більш реальна цифра: понад 15 тисяч. З червня і до пізньої осені техніка мігрує з півночі і центру на південь, і навпаки. На полях Миколаївщини щороку працюють близько 500 таких найманих комбайнів, на Херсонській — 220.

Оренда комбайна становить в середньому, $45 за га, в залежності від культури плюс ціна палива близько 500 л/га. Якщо масиви більше 10-30 тис. га і вище, діє правило опту, ціна може знизитися до $30-35 за га. Для агрохолдингів такі ціни цілком прийнятні. В окремих господарствах частка орендованих зернозбиральних машин становить 10-30%.

При цьому щорічна потреба в оновленні парку комбайнів не покрита навіть на третину, а співвідношення між новими і старими машинами становить приблизно «50 на 50». Середнє навантаження на комбайн щорічно зростає: в 2016 році воно становило 188 га, то в 2018-му вже 217 га.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Закупівельні ціни на українську пшеницю різко знизилися

На тлі різкого зниження біржових цін на пшеницю в США та в очікуванні підсумків єгипетського ...

David Montgomery Womens Jersey