Україна та Канада будуть поглиблювати партнерство в торгівлі та науково-дослідницькій сфері

17 січня відбулася зустріч української делегації на чолі з заступником Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольгою Трофімцевою з канадською делегацією на чолі з заступником Міністра сільського господарства та продовольства Канади Фредеріком Дж. Горреллом щодо двосторонньої співпраці у сфері АПК. Захід відбувся в рамках виставки-ярмарку «Міжнародний зелений тиждень – 2019» у м. Берлін, Німечина. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу Мінагрополітики.

Участь у зустрічі з боку України взяли Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, представники Мінагрополітики, з боку Канади – представники Міністерства сільського господарства та продовольства Канади.

«Канада є стратегічним партнером України і входить до топ-20 ринків у фокусі в Експортній стратегії України. Угода про вільну торгівлю між нашими країнами відкриває широкі можливості для суттєвого нарощування торгівлі сільськогосподарським товарами та розширення її номенклатури», — зауважила Ольга Трофімцева.

Вона додала, що завдяки Угоді про ЗВТ вже розпочався експорт нових українських продуктів до Канади. Так, у 2018 році вперше на канадський ринок поставлено кукурудзу, морожені овочі та плоди, готові супи, насіння та ін.

У ході зустрічі було обговорено перспективи щодо експорту преміум-продуктів, попит на які в Канаді стрімко зростає. Зокрема, йдеться про заморожені та свіжі овочі, фрукти, органіку, натуральні продукти, консервацію.

Важливим моментом в розширенні  можливостей для українських експортерів стало обговорення питання проходження сертифікації на державному рівні – сертифікація продукції птахівництва, живих бджіл та бджолопакетів.

Сторони домовились розвивати співпрацю у науково-дослідній сфері на рівні Урядів із залученням наукових установ обох країн, включаючи такі теми, як біоекономіка та зелена економіка.

Для довідки:

З 1 серпня 2017 року набрала чинності Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою, яка відкрила для українських експортерів 98% канадського ринку товарів.

За 11 місяців 2018 року зовнішньоторговельний обіг між Канадою та Україною склав $51,3млн, що на 39,2% або на $14,4 млн більше, порівняно з аналогічним періодом 2017 року. Експорт української сільськогосподарської продукції за вказаний період становив $7,5 млн.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *